NEW YORK 10. februára (WEBNOVINY) – Marián Hossa strelil v pondelkovom stretnutí zámorskej hokejovej NHL oba góly Chicaga, no to napokon prehralo po samostatných nájazdoch s Arizonou 2:3.

Slovenský útočník strelil po dva góly už v druhom zápase po sebe, osem minút pred koncom vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia. „Hral dobre, určite mu pomohlo to, že sa strelecky chytil v predchádzajúcom zápase,“ pochválil Hossu tréner Joel Quenneville. Pred tým Hossa skóroval len dvakrát v ostatných 15 zápasoch.

Na víťazstve 4:3 nad Columbusom sa asistenciou pri víťaznom góle Dustina Browna podieľal proti svojmu bývalému klubu Marián Gáborík. Gólom a asistenciou k tomu prispel aj ďalší bývalý hráč Blue Jackets Jeff Carter, na ktorého diváci v Columbuse bučali pri každom dotyku s pukom. Pred štyrmi rokmi totiž požiadal o výmenu do iného klubu.

Obhajca Stanleyho pohára potrebuje víťazstvá ako soľ, ak sa chce dostať do play-off. Los Angeles vyhralo druhý duel po sebe po tom, ako prehralo sedem z ôsmich zápasov. Svoj 1000. duel v NHL odohral útočník Columbusu Scott Hartnell.

Martin Marinčin odohral druhý zápas po povolaní z farmy. Kým v sobotu nezabránil prehre Edmontonu 1:5 s Torontom, teraz jeho Oilers zdolali New Jersey 2:1. Marinčin odohral viac ako 17 minút a aj on prispel k tomu, že hráči New Jersey vyslali na gólmana Bena Scrivensa len 14 striel. Víťazný zásah dosiahol Naiľ Jakupov. Bývalá draftová jednotka tak ukončila 11-zápasové strelecké suchoty.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
New Jersey – Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 6. Eliáš (Havlát, Zajac) – 20. Klefbom (Eberle, Purcell), 33. Jakupov (Eberle, Petry)

Martin Marinčin (Eedmonton) odohral 17:13 min

Columbus – Los Angeles 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 2. Skille (Anisimov, Savard), 35. Hartnell (Johansen), 59. Savard (Foligno, J. Johnson) – 3. King (J. Carter, Regehr), 9. Toffoli (King), 36. J. Carter (McNabb, McBain), 42. D. Brown (GÁBORÍK)

Marián Gáborík (Los Angeles) 4 strely, +1, odohral 15:36

Minnesota – Vancouver 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)

Góly: 6. Schroeder (Coyle, Dumba), 8. Pominville (Vanek, M. Koivu), 16. Niederreiter (M. Koivu, Suter), 28. Suter (M. Koivu, Parise), 28. Brodziak (Spurgeon, Brodin) – 11. Kassian (Higgins, Hamhuis), 22. Matthias (Vrbata, Hamhuis), 58. Stanton (D. Sedin, H. Sedin)

Chicago – Arizona 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 33. MARIÁN HOSSA (Toews), 53. MARIÁN HOSSA (Toews) – 38. Doan (Yandle, Ekman-Larsson), 44. Vermette (Ekman-Larsson), rozhodujúci sam. nájazd Vermette

Marián Hossa (Chicago) 2 góly, 3 strely, odohral 21:11 min

San Jose – Calgary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Burns (Couture, Pavelski) – 15. Raymond (Bouma, Russell), 29. Bouma (Giordano, D. Jones), 46. Hudler (Gaudreau, Wideman), 59. D. Jones (Brodie)

Viac k osobe Joel QuennevilleMarián GáboríkMarián HossaMartin MarinčinNaiľ Jakupov