Marián Hossa
Slovenský hokejista Marián Hossa (vzadu) sa podieľal na víťazstve Chicaga. Foto: SITA/AP

CHICAGO 2. mája (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marián Hossa sa jednou asistenciou podieľal na prvom víťazstve Chicaga v konferenčnom semifinále proti Minnesote 4:3 v rámci play-off zámorskej NHL.

V druhej tretine mali Wild kontrolu nad zápasom

V piatkovom prvom stretnutí série viedli po prvej tretine Blackhawks 3:0, hosťujúci Wild v polovici súboja vyrovnali na 3:3, ale obrat už nedokonali. V závere druhej dvadsaťminútovky napokon rozhodol o osude duelu nováčik Teuvo Teräväinen svojím prvým gólom v play-off.

„Nebola to síce najlepšia strela, ale niekedy padajú aj góly aj z takýchto situácií. Treba to len skúšať,“ povedal pre nhl.com Teräväinen. Chicago vyhralo siedmykrát v rade za posledné tri roky domáci duel play-off proti Wild a potvrdilo, že ak po dvoch tretinách vedie, v tejto sezóne neprehráva.

„V druhej tretine mali Wild kontrolu nad zápasom, boli lepší. Našťastie, strelili sme ďalší gól a potom sme sa v tretej časti už vrátili k nášmu výkonu,“ doplnil obranca Blackhawks Niklas Hjalmarsson.

O triumfe rozhodol Kučerov

Vo Východnej konferencii vyhrala prvé semifinále Tampa Bay, ktorá uspela na ľade Montrealu 2:1 po dvojnásobnom predĺžení. O triumfe Lightning rozhodol v 83. minúte Nikita Kučerov, ktorý zužitkoval presnú prihrávku od Valtteriho Filppulu a prekonal Careyho Pricea.

Kučerov sa radoval už aj v úvode prvého predĺženia, ale rozhodcovia gól neuznali pre jeho kontakt s Priceom. Muž s maskou v drese Tampy Ben Bishop dostal v 55. min z hokejky Maxa Paciorettyho gól na 1:1 a skončila sa tým jeho séria bez inkasovania, ktorá trvala 133:18 min. V zápase mal Bishop 44 úspešných zákrokov.

„Na tento duel nemôžeme dlho myslieť. Musíme naň rýchlo zabudnúť, bude to ešte dlhá séria,“ poznamenal Ben Bishop.

Výsledky piatkových stretnutí 2. kola play-off hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

Západná konferencia:

Chicago – Minnesota 4:3 (3:0, 1:3, 0:0) – stav série: 1:0

Góly: 2. Saad (MARIÁN HOSSA), 14. P. Kane (B. Richards, Vermette), 16. Kruger (Shaw, Keith), 40. Teräväinen (Sharp, Keith) – 22. Zucker (Vanek), 26. Parise (Vanek, M. Koivu), 30. Mikael Granlund (Parise)

Marián Hossa (Chicago) odohral 16:27 min, 0+1, 4 strely

Východná konferencia:

Montreal – Tampa Bay 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1) – stav série: 0:1

Góly: 55. Pacioretty (Subban, T. Gilbert) – 43. T. Johnson (Carle, Šustr), 83. Kučerov (V. Filppula)