Marián Hossa
Slovenský hokejista Marián Hossa sa raduje zo svojho 500. gólu v NHL, ktorý strelil do siete Philadelphie Flyers. Chicago, 18. október 2016. Foto: SITA/AP

NEW YORK 12. novembra (WebNoviny.sk) – Sedemzápasová víťazná séria hokejistov Chicaga v NHL sa síce skončila v piatok na štíte Washingtonu, ale skvelá forma Mariána Hossu pokračuje. Blackhawks podľahli Capitals 2:3 po predĺžení a aspoň za bod môžu ďakovať slovenskému útočníkovi.

Tridsaťsedemročný pravý krídelník sa 22,3 s pred naplnením riadneho hracieho času postaral o vyrovnanie, predtým asistoval pri úvodnom góle Briana Campbella. „Je radosť sledovať, ako mu to v súčasnosti ide. Hrá s energiou a je hnacou silou,“ povedal podľa nhl.com kapitán „jastrabov“ Jonathan Toews o Hossovi, ktorý dosiahol siedmy gól v posledných ôsmich zápasoch a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. Po štrnástich vystúpeniach v tejto sezóne má na konte 14 bodov (8+6). Jeho krajan a spoluhráč Richard Pánik znova vyšiel naprázdno.

Prvý gól v ročníku a celkovo len tretí v kariére v NHL dosiahol slovenský obranca Martin Marinčin. V 45. min ním vyrovnal na 3:3, jeho Toronto potom pridalo ďalšie tri zásahy a zdolalo Philadelphiu. „Marty je obranca, áno? Keď vám to raz za čas padne do siete, dobre pre vás, môžete mať z toho dobrý pocit, ale on je obranca. Myslím si, že už zahral aj lepšie. Svoj najlepší výkon v tejto sezóne predviedol proti Montrealu,“ tvrdí tréner Maple Leafs Mike Babcock.

Brankár Los Angeles Peter Budaj nečakane zasiahol do duelu v Ottawe, kde hostia po dvoch tretinách viedli 1:0 a Jeff Zatkoff zlikvidoval všetkých 18 striel Senators. „Sám sa nechal vystriedať. Neviem, čo je za tým,“ konštatoval kouč Darryl Sutter. Zatkoff sa podľa médií opäť zranil. Budaj síce predviedol 13 zákrokov, ale inkasoval dvakrát vrátane rozhodujúceho gólu z hokejky Marka Stona iba 6,5 s pred koncom riadneho hracieho času.

Andrej Sekera z Edmontonu pri prehre s Dallasom 2:3 nebodoval, dosiahol však dve „plusky“. Individuálne naprázdno vyšiel Marko Daňo so svojím Winnipegom v Denveri, kde podľahli Coloradu 2:3 po predĺžení. Jets sa sami pripravili o možnosť zvíťaziť, keď si v predĺžení nešťastne strelili vlastný gól.

Sumáre:
Buffalo – New Jersey 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 11. Moulson (Okposo, O’Reilly) – 44. Auvitu (T. Hall, Zajac), 61. Greene (tr. strieľanie)

Toronto – Philadelphia 6:3 (2:2, 0:1, 4:0)

Góly: 3. Kadri (Rielly, Zajcev), 20. Rielly (Marner, J. van Riemsdyk), 45. MARINČIN (Rielly, Kadri), 49. Hyman (Matthews, Carrick), 52. L. Komarov, 57. Marner (Rielly, Bozak) – 4. Simmonds (C. Giroux, Gostisbehere), 5. Konecny (Gudas, Del Zotto), 23. Simmonds (Couturier)

Martin Marinčin (Toronto) 18:07 min, 1+0, 1 strela, +2 body

Ottawa – Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 57. Z. Smith (Pageau, E. Karlsson), 60. Mark Stone (E. Karlsson, Pageau) – 1. D. King (J. Carter, Purcell)

Chicago – Washington 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 7. B. Campbell (HOSSA, Forsling), 60. HOSSA (Panarin, Keith) – 7. Beagle (Oshie, Niskanen), 15. Beagle (Winnik, Carlson), 63. M. Johansson (Orlov)

Marián Hossa 19:52 min, 1+1, 3 strely, +1 bod, Richard Pánik (obaja Chicago) 14:15 min, 1 strela, 3 „hity“

Colorado – Winnipeg 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 22. Rantanen (E. Johnson, MacKinnon), 30. Rene Bourque (Barrie, Landeskog), 62. Rene Bourque – 34. Wheeler (Ehlers), 36. Scheifele (Wheeler, Ehlers)

Marko Daňo (Winnipeg) 12:58 min, 1 strela, 4 „hity“

Edmonton – Dallas 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Maroon (Eberle, McDavid), 20. Pitlick – 1. Korpikoski (Benn), 5. Eaves (Seguin, Jamie Benn), 35. Roussel (Seguin, Eaves)

Andrej Sekera (Edmonton) 17:44 min, +2 body

Viac k osobe Andrej SekeraJonathan toewsMarián HossaMarko DaňoMartin MarinčinMike BabcockPeter BudajRichard Pánik