Marián Hossa
Útočník Chicaga Blackhawks Marián Hossa sa so spoluhráčmi raduje zo svojho gólu v sieti St. Louis Blues počas stredajšieho zápasu NHL. St. Louis, 9. november 2016. Foto: SITA/AP

NEW YORK 10. novembra (WebNoviny.sk) – Víťazný marš hokejistov Chicaga severoamerickou NHL pokračuje. Blackhawks zdolali v stredu St. Louis Blues na ich ľade 2:1 po predĺžení a bodovali naplno v siedmom stretnutí po sebe.

Skóre stretnutia v 22. minúte otvoril hosťujúci slovenský krídelník Marián Hossa, pre ktorého to bol šiesty gól v posledných siedmich zápasoch a celkovo siedmy v ročníku. Prihrávkou sa na ňom podieľal aj ruský útočník Artemij Panarin, ktorý v 25. sekunde predĺženia rozhodol o triumfe hostí.

Ich veľkou oporou bol opäť brankár Corey Crawford, ktorý olemoval svoj veľkolepý výkon 27 zákrokmi.

„Cítim sa dobre. Čítanie hry mi teraz ide, som trpezlivý, keď musím. Vždy je však priestor na zlepšovanie sa,“ poznamenal podľa webu nhl.com 31-ročný kanadský gólman, ktorý pridal na konto šieste víťazstvo v uplynulých šiestich štartoch a za ten čas lovil zo siete iba šesť pukov.

„Odvádza svoju robotu a je rozhodne oporou. Dnes predviedol niekoľko neuveriteľných zákrokov,“ ocenil spoluhráča aj obranca Brent Seabrook. Arťom Anisimov nenatiahol šnúru 11 duelov s minimálne jedným kanadským bodom, zo stredajšieho odstúpil v druhej tretine pre zranenie v dolnej časti tela. Chicago vyhralo sedem zápasov po sebe prvý raz od 12-zápasovej víťaznej série z obdobia 29. decembra 2015 – 19. januára 2016.

Ani o víťazovi zvyšných dvoch stredajších stretnutí sa nerozhodlo po šesťdesiatich minútach. V Columbuse zaúradoval v predĺžení obranca-nováčik Zach Werenski, ktorý vystrelil Blue Jackets výhru nad Anaheimom 3:2. Pre 19-ročného amerického zadáka ide už o jedenásty bod v jedenástom súboji NHL (3+8). V Buffale sa po remíze v riadnom hracom čase 1:1 z dvoch bodov tešila napokon Ottawa, za ktorú v samostatných nájazdoch skórovali Kyle Turris aj Bobby Ryan.

Sumáre:
Columbus – Anaheim 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 2. Jenner (Hartnell, Atkinson), 6. Saad (R. Murray, Jack Johnson), 62. Werenski (Wennberg, Saad) – 38. Rakell (Fowler, Manson), 42. Ritchie (Cramarossa)