Russell Westbrook, Royce O'Neale, Donovan Mitchell, Ricky Rubio
Reakcia hviezdy Oklahomy Russella Westbrooka (0) po strate lopty v súboji s hráčmi Utahu počas štvrtého zápasu 1. kola play-off NBA, v ktorom jeho tím na palubovke súpera prehral 96:113 a v sérii zaostáva 1:3 na zápasy. Salt Lake City, 23. apríl 2018. Foto: SITA/AP.

NEW YORK 24. apríla (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Minnesoty by určite najradšej zabudli na tretiu štvrtinu pondelňajšieho stretnutia s Houstonom v 1. kole play-off Západnej konferencie NBA. Domáci Timberwolves v nej inkasovali 50 bodov a v zápase podľahli 100:119. Rockets vedú v sérii 3:1 a sú krok od postupu.

Hostia boli zároveň blízko k prekonaniu rekordu, v tretej 12-minútovke im chýbali dva body od prekonania maxima v počte nastrieľaných bodov v štvrtine play-off – 31. marca 1962 LA Lakers dosiahlo 51 bodov, aj tak vtedy prehrali s Detroitom.

„Museli sme hrať agresívnejšie a viac strieľať. Vyšlo nám to a vtedy začal súper zaostávať,“ povedal James Harden, ktorý potvrdil úlohu kľúčového hráča a pripísal si 36 bodov.

Doplnil ho, tradične, Chris Paul s 25 bodmi, z toho 15 pridal v druhom dejstve. „Musím si pozrieť záznam, asi sme boli v ráži,“ zhodnotil Paul. Houston postúpil do vyraďovacej časti z pozície najlepšieho tímu profiligy, postup do konferenčného semifinále môže spečatiť v stredu.

Utah zvíťazil tretíkrát po sebe a otočil stav série s Oklahomou City na 3:1 na zápasy. V nedeľu Jazz triumfovali 113:96. Hostí môže mrzieť mizerná streľba spoza trojkového oblúka, keď premenili iba 5 z 26 pokusov.

Nedarilo sa Carmelovi Anthonymu, ktorý netrafil ani jednu zo šiestich striel. Utah sa najbližšie predstaví v stredu v Oklahome a môže si vybojovať účasť v ďalšej fáze.