CSKA Moskva
Hokejisti CSKA Moskva prehrali derby s Dinamom. Foto: Facebook.com/hcCSKA.Moscow

MOSKVA 12. marca (WEBNOVINY) – Vo štvrtkových prvých zápasoch semifinále Západnej konferencie play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) uspeli domáce kluby. Hokejisti CSKA Moskva zdolali hráčov fínskeho tímu Jokerit Helsinki 3:2, hoci ešte v polovici tretej tretiny prehrávali 0:2.

O obrat v závere sa postarala len trojica Moskovčanov: v 51. minúte znížil Alexander Radulov po prihrávkach Igora Grigorenka a Nikitu Zajceva. Ďalšie dva góly strelil v 58., resp. 60. minúte Grigorenko, asistovali mu Zajcev s Radulovom. Oba Grigorenkove presné zásahy padli pri presilových hrách víťazného mužstva.

Rovnakým výsledkom zvíťazil na vlastnom klzisku SKA Petrohrad nad iným moskovským klubom Dinamom, ale až po predĺžení. To netrvalo dlho, už po 49 sekundách rozhodol o osude stretnutia Artemij Panarin.

Výsledky štvrtkových prvých zápasov semifinále Západnej konferencie play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (hrá sa na štyri víťazstvá):
CSKA Moskva – Jokerit Helsinki 3:2 (0:0, 0:1, 3:1) – stav série: 1:0

Góly: 51. A. Radulov (I. Grigorenko, Zajcev), 58. I. Grigorenko (Zajcev, A. Radulov), 60. I. Grigorenko (Zajcev, A. Radulov) – 26. Hagman (Gunderson, Aaltonen), 45. S. Moses (Gunderson, Ohtamaa)

SKA Petrohrad – Dinamo Moskva 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0) – stav série: 1:0

Góly: 23. Ketov (Martensson, Burdasov), 33. Thoresen (Jimmie Ericsson, Kovaľčuk), 61. Panarin (Červenka) – 17. Robinson (Pestuško, Lazušin), 28. Cvetkov (Pestuško)