Video: Hurikán zabíjal na pobreží Mexika, voda brala autá

Dôsledky vyčíňania superbúrky Sandy
Michael Wirtz z Wilmington zdoláva záplavy spôsobené hurikánom Sandy na Michigan Avenue v Atlantic City v New Jersey. Foto: SITA/AP

OAXACA 30. mája (WEBNOVINY) – Južné tichomorské pobrežie Mexika v stredu zasiahol hurikán Barbara, ktorý spôsobil smrť najmenej dvoch ľudí vrátane 61-ročného Američana.

Búrka najnižšej hurikánovej kategórie sa presunula nad pevninu západne od mesta Tonalá na území štátu Chiapas, podľa špecializovaného centra v Spojených štátoch však rýchlo slabne a v priebehu jedného dňa by mohla úplne ustať.

Predstavitelia úradu civilnej ochrany v Chiapase informovali o evakuácii niekoľkých stoviek ľudí, zatiaľ čo iné mexické orgány varovali, že hurikán by mohli pocítiť aj obyvatelia vzdialenejších štátov Tabasco, Campeche, Yucatán, Quintana Roo, Veracruz a Guerrero.

Podľa spravodajcu tlačovej agentúry AFP v Guerrere dažďová voda zaplavila niektoré ulice strediska Acapulco až do polmetrovej výšky, pričom prúd odniesol najmenej tri vozidlá. Úrady v štáte Oaxaca vyzývali obyvateľov, aby neopúšťali svoje príbytky.

Hurikán Barbara ničil pobrežie

https://youtube.com/watch?v=q7sA9ZLVNXo

Prístavy Salina Cruz, Huatulco, Puerto Ángel a Puerto Escondido na tichomorskom pobreží uzavreli. Riaditeľ štátneho úradu civilnej ochrany Manuel Maza informoval AFP o úmrtí muža zo Spojených štátov, ktorý sa utopil v rozbúrenom oceáne po tom, ako odignoroval zákaz vstupu na pláž v Salina Cruz.

Druhú obeť na území Oaxacy potvrdil starosta mesta Pinotepa Nacional, kde rozvodnená rieka strhla 27-ročného muža.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom