Video: Hviezda Kevin Durant viedol rekordne najpočetnejšie tréningy basketbalu

Kevin Durant
Kevin Durant počas basketbalového tréningu v Indii. Foto: SITA/AP

NAÍ DILLÍ 29. júla (WebNoviny.sk) – Americký basketbalista Kevin Durant a 3 459 detí z programu Reliance Foundation Junior sa v piatok zapísali do Guinessovej knihy rekordov.

Zúčastnili sa najpočetnejšieho basketbalového tréningu na svete, ktorý sa uskutočnil v novom basketbalovom tréningovom centre pre talentovaných hráčov z celej krajiny NBA Academy India v indickom hlavnom meste Naí Dillí.

Neuveriteľný zážitok s indickými deťmi

Jedna skupina mladých basketbalistov sa nachádzala priamo v akadémii, ďalší chlapci a dievčatá z miest Bengalúru, Chennaia, Hajdarábád a Kalkata na akcii participovali prostredníctvom satelitného vysielania.

„Zdieľanie mojej lásky k basketbalu s tisíckami chlapcov a dievčat bol neuveriteľný zážitok,“ povedal basketbalista klubu NBA Golden State Warriors. „Bola pre mňa pocta trénovať tieto úžasné deti a byť súčasťou tohto výnimočného dňa,“ dodal Durant.

Chcú podporiť basketbal

Cieľom Durantovej premiérovej návštevy Indie bolo, aby v krajine, v ktorej spomedzi športov dominujú najmä kriket a pozemný hokej, propagoval basketbal a podporil výstavbu basketbalových ihrísk.

„Šport má schopnosť zjednocovať ľudí a toto centrum, ktoré vzniklo s podporou Kevina Duranta, nám pomohlo spojiť všetkých mladých basketbalistov z celej krajiny na jedinej akcii,“ povedal úradujúci riaditeľ NBA India Yannick Colaco.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kevin Durant