Gáborík
Slovenského útočníka z Columbusu Mariána Gáboríka (uprostred) vyhlásili v súboji proti Caroline za prvú hviezdu zápasu. Foto: SITA, AP

NEW YORK 19. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík z Columbusu sa stal prvou hviezdou stredajšieho prípravného stretnutia pred novým ročníkom zámorskej NHL proti Caroline.

Na výhre Blue Jackets sa podieľal dvoma gólmi a asistenciou.

Na ľade odohral trenčiansky odchovanec 21:10 min, ďalšie dve strávil na trestnej lavici.

Bránku Hurricanes ohrozil štyrmi strelami a mal aj tri plusové body. Gáborík najskôr strelou zápästím v 19. min upravil stav na 2:1, v 42. min príklepom zasa vyrovnal na 4:4.

O osude duelu, v ktorom Carolina viedla už 4:2, rozhodol v 47. min Sean Collins. Gáborík nastúpil v stredu vo formácií s Brandonom Dubinským a Boonom Jennerom, ktorý prvýkrát hral pri tejto dvojici na ľavom krídle.

„Bol to dobrý útok, vytvorili kvalitný mix. Dubinsky dnes pracoval veľmi tvrdo, bol aktívny. Gáborík, ak dostane priestor, má schopnosť súperov nepríjemne potrestať. Dnes sa niekoľkokrát dostal do otvoreného priestoru. A Boone pracoval tvrdo a priniesol do tohto útoku niečo dobré a nové,“ povedal podľa Columbus Dispatch tréner Blue Jackets Todd Richards.

V drese Hurricanes chýbal Andrej Sekera.

Druhý víťazný zásah v príprave dosiahol obranca Edmontonu Martin Marinčin. Všetky góly súboja medzi Vancouverom a Oilers (1:4) padli v prvej dvadsaťminútovke. Marinčin sa presadil strelou zápästím v 8. minúte, v tom čase upravoval na 2:0. Mladý obranca, ktorý bojuje o miesto v kádri Edmontonu, odohral 18:03 min. Okrem gólu si Marinčin pripísal aj asistenciu a dve trestné minúty.

Florida s Tomášom Kopeckým prehrala v Dallase 2:3 po samostatných nájazdoch. Kopecký odohral takmer 18 minút, na vhadzovaniach mal 50 % úspešnosť a prezentoval sa aj jednou strelou. Tampa Bay prehrávala so St. Louis už 0:3, napokon však odchádzala z ľadu v Orlande s výhrou 4:3 po sam. nájazdoch.