Video: Ide o trápne a hlúpe obvinenia, reaguje Fico na slová Matoviča o braní peňazí od Sorosa

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: reprofoto, www.facebook.com

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico zverejnil na svojej facebookovej stránke video, v ktorom reagoval na pondelňajšie vyjadrenia Igora Matoviča, že bývalý premiér pred rokmi bral peniaze od Georgea Sorosa.

„Už na prvý pohľad musí každý uznať, že ide o trápne a hlúpe obvinenia. Je to len pokračovanie honu na Smer-sociálna demokracia a Roberta Fica,“ vyhlásil vo videu Fico.

Obvinenia pre vyplatený honorár

Fico vo videu vysvetľuje, že ho Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici požiadala, aby vypracoval odborný posudok na učebnicu profesora Jána Sváka Základy európskej ochrany ľudských práv, pretože roky zastupoval Slovensko pred Európskou komisiou.

„Ak si dobre pamätám, univerzita Mateja Bela mi vyplatila honorár okolo 190 eur. Kvôli tomuto ma páni Matovič a Sulík obvinili, že som na výplatnej páske Soroša.“

Slovensko je parlamentná demokracia

Podľa Roberta Fica je cieľom týchto obvinení spochybniť jeho podozrenia, ktoré vyslovil o treťom sektore. „Sektora, ktorý je financovaný zo zahraničia. Toho tretieho sektora, ktorý zohral rozhodujúcu úlohu pri protivládnych protestoch po vražde novinára a jeho priateľky,“ dodal.

„Slovensko je parlamentná demokracia a nie liberálna anarchia na čele z mediálnou mafiou a samozvanými aktivistami bez akéhokoľvek demokratického mandátu a zodpovednosti,“ uviedol na záver vo videu Robert Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George SorosIgor MatovičRobert Fico
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD