Video: Indonéziu zasiahlo zemetrasenie, má desiatky obetí

Indonéziu zasiahlo zemetrasenie
Záchranári vyťahujú telá spod sutín. Provincia Aceh, Indonézia, 7. decembra 2016. Foto: SITA/AP

JAKARTA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Na najmenej 92 mŕtvych sa zvýšila bilancia obetí zemetrasenia, ktoré v stredu postihlo indonézsky ostrov Sumatra. Zranenia utrpelo ďalších takmer 300 ľudí, z nich najmenej 73 vážne. Zničených bolo najmenej 125 domov, 105 obchodov a 14 mešít, spresnili miestne úrady.

Prvé otrasy zeme s magnitúdou 6,4 zaznamenali v provincii Aceh o 5.03 h miestneho času (utorok 23.03 h SEČ). Najviac postihnutými okresmi sú Pidie Jaya a Pidie. Varovanie pred cunami úrady nevydali. Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo 18 kilometrov od okresu Pidie Jaya, jeho hypocentrum bolo v hĺbke desať kilometrov.

Prírodný živel poškodil v postihnutej provincii aj cestnú sieť. Miestne bezpečnostné úrady sa obávajú, že pod troskami zrútených budov je pravdepodobne stále zavalené značné množstvo ľudí.

Indonézia sa rozprestiera v oblasti tzv. ohnivého kruhu, podkovovitého reťazca vulkanických pohorí, tektonických zlomov a oceánskych priekop, a je preto vystavená častým zemetraseniam. V roku 2004 zasiahlo Sumatru zemetrasenie s magnitúdou 9,1 a následná vlna cunami zabila 230.000 ľudí v 11 krajinách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom