Marseille - Inter Miláno
Lucio z Interu Miláno odkopáva loptu počas osemfinále Ligy majstrov proti Marseille Foto: SITA/AP

RÍM 28. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v utorňajšom stretnutí 33. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A na pôde Udinese 2:1.

Domáci tím doplatil na slabú disciplínu, ešte v prvom polčase obranca Maurizio Domizzi putoval predčasne do šatne po druhej ŽK. V 48. min hosťujúci útočník Mauro Icardi premenil pokutový kop.

Domácim sa síce podarilo o dve minúty vyrovnať gólom kanoniera Antonia Di Nataleho, no vzápätí videl červenú kartu aj druhý futbalista Udinese Emmanuel Agyemang-Badu.

Početnú výhodu o dvoch hráčov hostia dokonale využili a v 65. min rozhodol o víťazstve Milánčanov nemecký reprezentant Lukas Podolski. Inter sa po tesnom víťazstve posunul na 7. miesto v tabuľke, Udinese zostáva aj naďalej na 13. priečke.

Výsledok utorňajšieho stretnutia 33. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:
Udinese – Inter Miláno 1:2 (0:0)

Gól: 50. Di Natale – 48. Icardi (z pok. kopu), 65. Podolski, ČK: 40. Domizzi po druhej ŽK, 50. Agyemang-Badu (obaja Udinese)

1. Juventus Turín 32 22 7 3 60:17 73

2. Lazio Rím 32 18 5 9 59:31 59

3. AS Rím 32 15 13 4 43:25 58

4. Neapol 32 16 8 8 57:39 56

5. Sampdoria Janov 32 12 14 6 40:35 50

6. Fiorentina 32 13 10 9 44:38 49

7. Inter Miláno 33 12 12 9 50:39 48

8. FC Janov 32 12 11 9 46:37 47