Italy Soccer
Mauro Icardi z Interu Miláno v súboji s Alessiom Romagnolim z AC počas zápasu 32. kola Serie A, v ktorom sa zrodila remíza 2:2. Miláno, 15. apríl 2017. Foto: SITA/AP

RÍM 14. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Neapola na vlastnom trávniku zvíťazili v sobotňajšom večernom stretnutí 32. kola talianskej futbalovej Serie A nad hráčmi Udine 3:0. Góly domácich strelili po zmene strán postupne Dries Mertens, Allan a José Callejón. Slovenský reprezentant Marek Hamšík hral do 79. minúty. Neapol okupuje tretiu priečku v ligovej tabuľke, Udinese Calcio je na 11. mieste.

Inter Miláno remizoval v mestskom derby s AC 2:2. „Nerazzurri“ viedli po prvom polčase gólmi Antonia Candrevu a Maura Icardiho 2:0. „Rossoneri“ sa však nevzdali a v závere dokázali vybojovať aspoň bod – najprv skorigoval Alessio Romagnoli a v nadstavenom čase vyrovnal Cristián Zapata. Slovenský reprezentant v drese AC Juraj Kucka hral do 57. min, do štatistík sa zapísal žltou kartou v 34. min.

Úradujúci majster Juventus Turín zvíťazil v Pescare 2:0, obidva góly favorizovaných hostí strelil ešte v prvom polčase Gonzalo Higuaín. „Stará dáma“ si upevnila prvé miesto v ligovej tabuľke s osembodovým náskokom pred AS Rím. „Vlci“ doma zakopli, keď remizovali s Atalantou Bergamo 1:1.

V ďalšom zápase si domáce Sassuolo poradilo so Sampdoriou Janov 2:1. Za hostí, ktorí po prvom polčase ešte viedli, absolvoval celý duel slovenský reprezentant Milan Škriniar.