Video: Islamistickí extrémisti strieľali v turistami obľúbenom podniku Aziz Istanbul (aktualizované)

Burkina Faso
Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované 14. augusta, 13:29

OUAGADOUGOU 14. augusta (WebNoviny.sk) – Útok na tureckú reštauráciu v metropole Burkiny Faso sa po najmenej siedmich hodinách skončil. Informoval o tom minister komunikácií a hovorca vlády Remy Danguinou.

„V tomto momente naše jednotky zneškodnili dvoch teroristov a počet obetí je stále predbežný, 18 mŕtvych a niekoľko zranených,“ uviedol. Ako dodal, medzi mŕtvymi sú „najmä deti a ženy“ a počet úmrtí sa môže zvýšiť, pretože niekoľko ľudí pri streľbe utrpelo zranenia, vrátane najmenej troch príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Útok, ktorý zapríčinili traja zrejme islamistickí extrémisti na motorkách, sa začal v nedeľu večer v turistami obľúbenom podniku Aziz Istanbul v Ouagadougou, streľba pretrvávala aj v skorých pondelňajších hodinách.

Turecké ministerstvo zahraničia potvrdilo informáciu, že medzi obeťami je turecký občan. Okrem neho medzi nimi boli ľudia z ďalších štátov, vrátane Francúzska, píše agentúra AP. Bezpečnostné zložky na mieste činu zasahovali s obrnenými autami. K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Streľba v reštaurácii je druhým takýmto útokom na mieste populárnom medzi cudzincami za ostatné dva roky. Vlani v januári ozbrojenci zaútočili na kaviareň a zabili pri tom 30 ľudí. K útoku sa vtedy prihlásili teroristické organizácie Al-Káida v islamskom Maghribe a Al-Murabitún.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom