HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki
Brankár Jokeritu Helsinki Henrik Karlsson vyráža puk po strele jedného z hráčov Slovana Bratislava počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 12. október 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Fínsky celok Jokerit Helsinki zvíťazil vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na vlastnom ľade nad úradujúcim šampiónom SKA Petrohrad 3:2.

Po dvoch tretinách duelu bol v Hartwall Aréne stav nerozhodný 2:2, víťazstvo na stranu domácich strhol gólom zo 43. minúty Jani Rita.

Slovenský brankár Ján Laco v službách kazašského Barysu Astana odchytal celý zápas na ľade CSKA Moskva, jeho tím však podľahol 3:4 po predĺžení.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
CSKA Moskva – Barys Astana 4:3 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 9. Andronov, 24. Zajcev, 25. Muršak, 62. A. Radulov – 6. a 51. Dawes, 14. Lundin

Ján Laco (Astana) odchytal celý zápas

Severstaľ Čerepovec – Avangard Omsk 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)

Góly: 7. Bučnevič, 10. Shefer, 38. Černov – 12. Sobotka, 14. Alexandrov, 16. Kuľaš, 51. Erat

Dinamo Riga – Spartak Moskva 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. Indrašis, 32. Galviňš, 47. Darziňš, rozhodujúci sam. nájazd: Darziňš – 12. I. Radulov, 34. Gilroy, 37. Bodrov

Jokerit Helsinki – SKA Petrohrad 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 23. Kapanen, 39. Kozun, 43. Rita – 19. Dergačiov, 31. Barabanov

HC Jugra Chanty-Mansijsk – Dinamo Minsk 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 18. Jacenko, 65. Bortnikov – 25. Ellison

Avtomobilist Jekaterinburg – Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Garejev, 37. Alexejev, 56. Megalinskij – 9. Aľajev, 31. Videll

Amur Chabarovsk – Lada Togliatti 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 25. N. Čerepanov, 28. Tarasov, 60. Gračiov – 13. Viklund, 34. Streľcov

Admiral Vladivostok – Ak Bars Kazaň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)