Jeff Glass, Tyler Bozak, NHL
Brankár Chicago Blackhawks Jeff Glass eliminuje strelu od hráča Toronta Maple leaves Tylera Bozaka. 25. január 2018 Foto: SITA/AP

NEW YORK 25. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Toronta Maple Leafs zvíťazili nad hráčmi Chicaga Blackhawks 3:2 po predĺžení v stredajšom stretnutí zámorskej NHL. V dueli sa predstavil jeden Slovák, útočník Chicaga Tomáš Jurčo. Košický rodák odohral 10:48 min, počas ktorých si pripísal dve trestné minúty, jednu strelu a štyri hity. V presilovke po jeho vylúčení za nedovolené bránenie strelili Maple Leafs gól na 2:1 z ich pohľadu.

Brankára prekonal blafákom

Hrdinom zápasu sa stal William Nylander, ktorý rozhodol o triumfe „javorových listov“ už po šiestich sekundách od začiatku predĺženia. Švédsky útočník uspel na úvodnom buly a dostal sa do úniku, kde ho fauloval obranca „čiernych jastrabov“ Duncan Keith.

Nylander z následne nariadeného trestného strieľania efektným blafákom prekonal gólmana Blackhawks Jeffa Glassa. Okrem neho sa za kanadský tím v meraní síl presadili Mitchell Marner a Nazem Kadri, dánsky brankár Frederik Andersen zneškodnil 34 striel. Maple Leafs zvíťazili iba v druhom zápase z posledných siedmich.

Za Chicago skórovali Brent Seabrook a Nick Schmaltz, Jeff Glass si pripísal 33 úspešných zákrokov. Blackhawks prehrali štvrtý duel po sebe.

Hrivík a Gáborík bez bodu

V stretnutí medzi Calgary Flames a Los Angeles Kings uspeli hráči „kráľov“, ktorí zvíťazili 2:1 po predĺžení. Vedenia sa v 15. min zásluhou gólu Seana Monahana ujali „plamene“, Kings však vďaka zásahu Jakea Muzzina z 45. min vyrovnali. Zápas rozhodol v 5. min predĺženia útočník Los Angeles Tanner Pearson.

V meraní síl sa predstavili dvaja slovenskí útočníci. Marek Hrivík (Calgary) ani skúsený Marián Gáborík (Los Angeles) sa do kanadského bodovania nezapísali.

NHL

• streda:

Chicago – Toronto 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 6. Seabrook (P. Kane, Schmaltz), 48. Schmaltz (Anisimov, Hinostroza) – 17. Marner (Gardiner, Hainsey), 45. Kadri (Bozak, J. Van Riemsdyk), 61. W. Nylander (z tr. strieľania)
Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 10:48 min, 0+0, 2 trestné minúty, 1 strela, 4 „hity“

Calgary – Los Angeles 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 15. Monahan (J. Gaudreau, Ferland) – 45. Muzzin (Kopitar, Doughty), 65. Pearson (Doughty, D. Brown)
Marek Hrivík (Calgary) 7:10 min, 0+0, 1 strela – Marián Gáborík (Los Angeles) 12:31 min, 0+0