Ivan Rakitic, Joe Hart
Futbalista FC Barcelona Ivan Rakitič sa snaží prekonať brankára Manchestru City Joea Harta počas odvetného osemfinálového zápasu Ligy majstrov, v ktorom katalánsky veľkoklub zvíťazil 1:0. Barcelona, 18. marec 2015. Foto: SITA/AP

DORTMUND 18. marca (WEBNOVINY) – Stredajšie stretnutia v Lige majstrov uzavrelli osemfinálový program. Poslednými štvrťfinalistami sa stali Juventus Turín a FC Barcelona.

Tévez strelil dva góly

„Stará dáma“ zvíťazila v osemfinálovej odvete v Dortmunde nad Borussiou presvedčivo 3:0 a v kombinácii s domácim úspechom 2:1 si s prehľadom vybojovala postup do najlepšej osmičky.

Skóre duelu v Signal Iduna Parku už v tretej minúte otvoril argentínsky útočník Carlos Tévez, gólovú poistku pridal v 70. minúte jeho španielsky partner z útočného dvojzáprahu Álvaro Morata. Gólovú dupľu si v 79. minúte doprial Tévez. „Starej dáme“ sa v prvej polhodine zápasu zranil francúzsky reprezentant Paul Pogba, na trávniku ho nahradil Andrea Barzagli.

Agüero nedal penaltu

Do najlepšej osmičky v súlade s predpokladmi prenikli aj futbalisti FC Barcelona. Španielsky tím zvíťazil v odvetnom osemfinálovom zápase nad anglickým majstrom Manchestrom City 1:0, a keďže zo súperovho trávnika si priniesol výhru 2:1, postrážil si zaslúžený postup.

O jediný gól stretnutia, ktorý bol festivalom zahodených šancí Kataláncov, sa v 31. minúte postaral chorvátsky záložník Ivan Rakitič. Iskierku nádeje pre hostí mohol v 78. minúte vykresať argentínsky kanonier Sergio Agüero, ale nepremenil pokutový kop, keďže brankár Marc-André ter Stegen vystihol smer jeho zle kopnutej strely.

Výsledky stredajších odvetných osemfinálových stretnutí Ligy majstrov 2014/2015:

Borussia Dortmund (Nem.) – Juventus Turín (Tal.) 0:3 (0:1)

– prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpil Juventus

Góly: 3. a 79. C. Tévez, 70. Morata, ŽK: 73. Reus (Dortmund), rozhodoval: Mažič (Srb.)

Dortmund: Weidenfeller – Papastathopulos, Subotič, Hummels, Schmelzer (46. Kirch) – S. Bender (63. Adrián Ramos), Ilkay Gündogan – Kampl, Mchitarjan (63. Blaszczykowski), Reus – Aubameyang

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – A. Vidal, Marchisio, Pogba (27. Barzagli) – R. Pereyra – C. Tévez (81. S. Pepe), Morata (78. Matri)

FC Barcelona (Šp.) – Manchester City (Angl.) 1:0 (1:0)

– prvý zápas 2:1, do štvrťfinále postúpila Barcelona

Gól: 31. Rakitič, ŽK: 80. Dani Alves – 15. Fernandinho, 20. Kolarov, 27. David Silva, 36. Nasri, 82. Demichelis, rozhodoval: Rocchi (Tal.)

FC Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves (90.+ Adriano Correia), Piqué, Mathieu, Jordi Alba – Mascherano – Rakitič (84. Rafinha), Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany, Demichelis, Kolarov – Nasri (46. Jesús Navas), Yaya Touré (72. Wilfried Bony), Fernandinho, Milner (87. Lampard) – David Silva – Agüero

Viac k osobe Álvaro MorataCarlos TévezDani AlvesDavid SilvaIvan RakitičPaul PogbaSergio AgüeroYaya Touré