Taliansko, SerieA
Hráč SSC Neapol Dries Mertens počas zápasu proti Bologni. 28. január 2018 Foto: SITA/AP

RÍM 28. januára (WebNoviny.sk) – Sampdoria Janov zvíťazila na ihrisku AS Rím 1:0 v nedeľňajšom stretnutí 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A. O triumfe hostí rozhodol v závere stretnutia Duván Zapata. Pri prekvapujúcom víťazstve Sampdorie bol aj slovenský mládežnícky reprezentant Michal Tomič, ktorý sedel na lavičke náhradníkov.

Hráči AC Miláno v domácom prostredí triumfovali nad Laziom Rím 2:1. „Rossoneri“ zvíťazili tretíkrát po sebe, celkovo neprehrali už vo štvrtom dueli v sérii a posunuli sa na priebežné 7. miesto v tabuľke. Naopak, Lazio nebodovalo prvý raz po šiestich zápasoch.

Obranu Neapolčanov zaskočil Palacio

Neapol doma zvíťazil nad Bolognou 3:1. „Partenopei“ pritom inkasovali ako prví, keď ich obranu zaskočil už v 1. min Rodrigo Palacio. Hostia sa z vedenia tešili iba štyri minúty, keď Ibrahima Mbaye nešťastne nasmeroval loptu do vlastnej bránky. Dokonalý obrat Neapola zariadil ešte v prvom polčase Dries Mertens úspešnou realizáciou pokutového kopu.

Belgický reprezentant po zmene strán aj uzavrel skóre stretnutia. Slovenský kapitán domácich Marek Hamšík hral do 66. min, do štatistík sa však nezapísal. Neapol triumfoval v piatom ligovom zápase po sebe a vrátil sa na čelo tabuľky Serie A o bod pred Juventus Turín.

„Fialky“ sa presadili až po troch góloch

Fiorentina nevyužila domáce prostredie a nečakane hladko podľahla Hellasu Verona 1:4. Dvoma gólmi sa blysol Moise Kean. „Fialky“ sa dokázali presadiť až za stavu 0:3. V kádri hostí nefigurovali Šimon Štefanec ani Ľubomír Tupta.

Inter Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom v zostave iba remizoval na ihrisku SPAL Ferrara 1:1. Skóre duelu otvoril v úvode druhého polčasu domáci obranca Francesco Vicari, ktorý prekonal vlastného brankára. V nadstavenom čase vyrovnal Alberto Paloschi.

Serie A – 22. kolo

• nedeľa:

SPAL Ferrara – Inter Miláno 1:1 (0:0)
Góly: 90. Paloschi – 48. Vicari (vlastný)
Milan Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie

Crotone – Cagliari 1:1 (1:1)
Góly: 29. Trotta (z pok. kopu) – 45.+ Cigarini, ČK: 45.+ Pisacane (Cagliari) za faul

FC Janov – Udinese Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 62. Behrami, ČK: 65. Samir (Udinese) za faul

Fiorentina – Hellas Verona 1:4 (0:2)
Góly: 53. Dias – 20. a 46. Kean, 11. Vukovič, 55. Ferrari

Neapol – Bologna 3:1 (2:1)
Góly: 37. a 59. Mertens (prvý z pok. kopu), 5. Mbaye (vlastný) – 1. Palacio