PSG, Neymar
Futbalista Parížu St. Germain Neymar (vľavo) je faulovaný hráčom Guingampu Lucasom Deauxom v zápase Ligue 1, Paríž, Francúzsko, 19. január 2019. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 19. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Paríža St. Germain zdolali posledný Guingamp jednoznačne 9:0 v sobotňajšom zápase 21. kola najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1. Od začiatku stretnutia bolo badať výkonnostný rozdiel medzi mužstvami.

V 11. min otvoril skóre Neymar a v závere prvého polčasu naňho nadviazal dvoma gólmi Kylian Mbappé. V druhom dejstve sa zverenci Thomasa Tuchela rozstrieľali ešte viac.

V priebehu šestnástich minút zaznamenal hetrik Edinson Cavani, ten svoj skompletizoval Mbappé a takisto zaťažili konto súpera aj Neymar s Thomasom Meunierom.

V záverečnej desaťminútovke si domáci fanúšikovia želali desiaty gól, ale ten už nepadol. Napriek tomu dosiahol Paríž St. Germain historicky najvyššie víťazstvo v domácej súťaži a pred druhým Lille zvýšil náskok na trinásť bodov.

Ligue 1 – 21. kolo

• výsledky sobotňajších zápasov

Paríž St. Germain – Guingamp 9:0 (3:0)
Góly: 37., 45. a 80. Mbappé, 59., 66. a 75. Cavani, 11. a 68. Neymar, 83. Meunier

AS Monako – Štrasburg 1:5 (1:2)
Góly: 22. Falcao – 12. a 68. Ajorque, 17. Thomasson, 64. I. Sissoko, 90.+ Fofana, ČK: 7. Naldo (Monako) – 69. Mitrovič (Štrasburg)

Nimes – Toulouse 0:1 (0:1)
Gól: 41. Sanogo

Reims – Nice 1:1 (1:0)
Gól: 12. Oudin – 90.+ Walter