Video: Kapela Hex vydala nový singel

Hex
Skupina Hex. Foto: SITA/Peter Kapusta

BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) – Slovenská formácia Hex v stredu vydala singel s názvom Keď sme sami.

Autormi skladby sú Peter „Ďuďo“ Dudák a Martin „Fefe“ Žúži. „Priniesol som nápad, na ktorom sme začali pracovať. Keď sme sa o pár dní s Ďuďom stretli, povedal mi, že nahral nový refrén. Pustil mi ho a bol som nadšený. Niekedy sa stane, že veci do seba zapadnú tak, ako keby k sebe vždy patrili,“ vysvetlil Žúži.

Podľa členov kapely je singel trochu odlišný od predošlej tvorby. Práve to vraj vysvetľuje ich snahu odkrývať nové priestory a skúšať svoje interpretačno-autorské možnosti.

„Väčšina našich singlov je v durovej tónine, no tento je v molovej. Aj preto môže pôsobiť odlišne. Som rád, že sme zariskovali a išli trochu iným smerom. Myslím si, že znie moderne a je z neho cítiť melanchóliu 80-tych rokov,“ prezradil Dudák. Basgitarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský dodal, že sa z nahrávky veľmi teší. „Opäť máme skladbu, ktorá je krásna, iná, naša. Počúvam ju a mám pocit, ako keď sme začínali,“ povedal.

Video: Hex – Keď sme sami

Formácia pritom nedávno prezradila, že plánuje vydať výberové CD, ktoré má obsahovať 15 starých piesní a dve novinky. Jednou z nich bude aj singel Keď sme sami. Okrem spomínaného výberového albumu pripravuje skupina aj bonusové CD, ktoré bude jeho súčasťou. Na tom budú so skupinou spolupracovať aj iní interpreti, ako Para, Puding Pani Elvisovej, Le Payaco alebo Polemic.

Skupina Hex je na scéne už viac ako 20 rokov. Prvý koncert odohrala v roku 1990 v bratislavskej Petržalke. Odvtedy vydala osem štúdiových albumov a to Ježiš Kristus nosí krátke nohavice (1992), Abrakadabra (1993), Hex (1994), Ultrapop (1997), Supermarket (1999), Víkend (2002), Nikdy nebolo lepšie (2006), Ty a ja (2010) a tiež živé DVD Cesta z mesta (2007). Kapela odohrala už vyše 1000 koncertov prevažne na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku, Slovinsku, Anglicku a Spojených štátoch amerických.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ježiš Kristus