KHL

MOSKVA 11. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Ak Bars Kazaň triumfovali v sobotu na ľade Avangardu Omsk 2:0 a v semifinálovej sérii play-off Východnej konferencie KHL zvíťazili v oboch dueloch.

Prvý gól stretnutia strelil až v 57. min Fiodor Malychin. Víťazstvo Kazane, ktorá vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá už 2:0, spečatil v záverečnej minúte gólom do prázdnej bránky český obranca Michal Jordán.

Druhý triumf v semifinálovej sérii zaznamenali aj hráči Metallurgu Magnitogorsk, ktorí na domácej pôde zdolali hokejistov Barysu Astana 5:4 po predĺžení. Víťazný gól Magnitogorska strelil v 69. min Jaroslav Kosov.

Play-off KHL 2016/2017:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA – semifinále – druhé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá):

Avangard Omsk – Ak Bars Kazaň 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) – stav série: 0:2
Góly: 57. Malychin, 60. Jordán

Metallurg Magnitogorsk – Barys Astana 5:4 po predĺžení (1:0, 1:3, 2:1 – 0:1) – stav série: 2:0
Góly: 5., 42. a 58. Zaripov, 32. Antipin, 69. Kosov – 34. a 58. Dawes, 22. R. Starčenko, 34. St. Pierre