Bundesliga
Robin Knoche (Wolfsburg) strelil v 86. minúte vlastný gól do siete, v zápase 27. kola I. bundesligy medzi Wolfsburgom a Schalke, Wolfsburg, Nemecko, 17. marec 2018 Foto: SITA/AP

BERLÍN 17. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Schalke 04 Gelsenkirchen zvíťazili vo Wolfsburgu 1:0 v sobotňajšom stretnutí 27. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy. Hostia sa však strelecky nepresadili, v 86. min zariadil ich triumf vlastný gól Robina Knocheho.

Domácich môže mrzieť nepremenený pokutový kop v prvom polčase. Schalke je v ligovej tabuľke na druhom mieste, za vedúcim Bayernom zaostáva o 17 bodov, Bavori majú zápas k dobru.

Hertha Berlín zvíťazila v Hamburgu 2:1. Hostia prehrávali po prvom polčase 0:1, po zmene strán však zariadili obrat Valentino Lazaro a Salomon Kalou. V drese Herthy sedeli na lavičke náhradníkov slovenskí reprezentanti Peter Pekarík a Ondrej Duda.

Peter Pekarík aj Ondrej Duda (obaja Hertha) sedeli na lavičke náhradníkov

Borussia Mönchengladbach – Hoffenheim 3:3 (1:1)
Góly: 33. Drmič, 72. Stindl, 90. Ginter – 13. Hübner, 58. Kramarič, 73. Grillitsch

Wolfsburg – Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)
Góly: 86. Knoche (vlastný)