Sobotňajšie zápasy na MS vo futbale
Grécky futbalista Giannis Maniatis v súboji s Kolumbijčanom Mariom Yepesom počas sobotňajšieho zápasu C-skupiny na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

BELO HORIZONTE 14. júna (WEBNOVINY) – Bezproblémovým víťazstvom Juhoameričanov 3:0 sa skončil sobotný duel medzi Kolumbiou a Gréckom v základnej C-skupine na XX. futbalových majstrovstvách sveta v Brazílii.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

„Los Cafeteros“ sa ujali vedenia v piatej minúte, keď sa presadil obranca Pablo Armero strelou zvnútra šestnástky s prispením obrancu Kostasa Manolasa. Po zmene strán pridal zaslúženú gólovú poistku po rohovom kope útočník Teófilo Gutiérrez, v nadstavenom čase ešte prikrášlil skóre James Rodríguez.

Obrazom: Sobotňajšie zápasy na MS vo futbale

Druhý sobotňajší zápas C-skupiny vyšiel lepšie africkému zástupcovi. Pobrežie Slonoviny zdolalo Japonsko 2:1.

C-skupina:
Kolumbia – Grécko 3:0 (1:0)

Góly: 5. P. Armero, 58. T. Gutiérrez, 90.+ James Rodríguez, ŽK: 26. C. Sánchez – 52. Papastathopulos, 55. Salpingidis, rozhodovali: Geiger – Hurd (obaja USA), Fletcher (Kan.), 57 174 divákov

Kolumbia: Ospina – Zúňiga, C. Zapata, Yepes, P. Armero (74. Arias) – Aguilar (69. Mejía), C. Sánchez – Cuadrado, James Rodríguez, Ibarbo – T. Gutiérrez (76. Jackson Martínez)

Grécko: Karnezis – Torosidis, Manolas, Papastathopulos, Holebas – Maniatis, P. Kone (78. Karagunis) – Salpingidis (57. Fetfatzidis), Katsouranis, Samaras – Gekas (64. Mitroglou)

Tabuľka C-skupiny:

1. Kolumbia 1 1 0 0 3:0 3

2. Pobr. Slonoviny 1 1 0 0 2:1 3

3. Japonsko 1 0 0 1 1:2 0

4. Grécko 1 0 0 1 0:3 0

I. polčas

Favorizovaní Kolumbijčania vyskočili na koňa už v piatej minúte, keď si obranca Armero šikovne zbehol do pokutového územia a strelou aj s prispením teču gréckeho stopéra Manolasa otvoril skóre – 1:0.

Heléni museli odrazu tvoriť, čo im dlhodobo veľmi nevonia a nedokázali to ani v sobotu. Ich dve najväčšie šance v prvom polčase mal stredopoliar Kone, ale z týchto mráčikov nezapršalo.

II. polčas

Majstri Európy 2004 navyše zaspali pri rohovom kope v 58. min a Gutiérrez im doťuknutím lopty za bránku zasadil druhý úder – 2:0.

Grécke šance na zisk bodu mohol o päť minút neskôr predsa resuscitovať Gekas, ale to by v tisícpercentnej šanci pred brankárom nikým nekrytý nesmel hlavičkovať iba do žrde.

V nadstavenom čase Kolumbijčania pridali tretí gól, keď James Rodríguez ľavačkou v šestnástke presne namieril k žrdi Karnezisovej bránky 3:0.

José Pékerman (tréner Kolumbie): „Hráči si odbili skvelý debut na svetovom šampionáte. Je to veľké zadosťučinenie. Hrali sme podľa plánu, niektoré veci nám vyšli viac, iné menej, ale neprestajne sme boli sústredení a ukázali sme, že sme pripravení odohrať dobré majstrovstvá sveta.“

Fernando Santos (tréner Grécka): „Po prehre 0:3 nemôžete hľadať výhovorky. Ukázali sme aj dobré momenty, no všetko, čo teraz môžeme spraviť, je hľadieť na ďalšie zápasy v skupine.“