Arturo Vidal
Komické číslo Vidala počas stredajšieho zápasu Ligy majstrov. Foto: youtube.com

MADRID 24. októbra (WEBNOVINY) – V stredajšom šlágri Ligy majstrov na štadióne Santiaga Bernabeua, v ktorom Real Madrid zvíťazil nad Juventusom Turín sa o úsmevný moment postaral hosťujúci futbalista „bianconeri“ Arturo Vidal.

Dvadsaťšesťročný Čiľan sa v 62. minúte za stavu 2:1 pre „biely balet“ vrútil do šestnástky domáceho tímu a pokúsil sa zahrať hlavnému rozhodcovi kvalitné divadlo. Hollywoodsky herec však z neho zrejme nebude, pretože jeho kaskadérske číslo, počas ktorého sa vyhodil do vzduchu a spadol na trávnik, nemeckého arbitra Manuela Gräfea vôbec nezaujalo a penaltu neodpískal.

Stredopoliar Juventusu sa následne ešte snažil pokutový kop vynútiť gestami, ale jeho úsilie bolo takisto márne. Mohol byť navyše rád, že nedostal za svoje komické predstavenie žltú kartu, ktorá by preňho znamenala predčasný koniec, pretože na konte už jednu mal.

Výsledky stredajších zápasov Ligy majstrov si môžete pozrieť ——> v tomto článku.

Real Madrid nastúpil na stretnutie bez Garetha Bala v otváracej jedenástke. Už v prvom dejstve strelil dva góly portugalský krídelník Cristiano Ronaldo, druhý z pokutového kopu. Nádeje „starej dámy“ výrazne zredukovala červená karta pre nešťastníka tohto súboju Giorgia Chielliniho v 48. minúte práve za stavu 1:2 z pohľadu hostí.

V bránke „bieleho baletu“ dostal príležitosť Iker Casillas, ktorý v ostatných mesiacoch len vysedával na lavičke náhradníkov. „Súboj s Juventusom vôbec nebol jednoduchý, aj keď súper hral oslabený o vylúčeného hráča. Po troch zápasoch máme deväť bodov a do Turína (5. novembra) odcestujeme s ambíciou neprehrať. To by nám už malo stačiť na postup,“ vyhlásil podľa www.UEFA.com kapitán úradujúceho španielskeho vicemajstra.