Filip Lesniak
Filip Lesniak v drese slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov. Foto: SITA/Martin Havran.

LONDÝN 19. mája (WebNoviny.sk) – „Snažím sa sledovať každý zápas Spurs a čo najviac pozorovať hru stredopoliarov Victora Wanyamu a Mousu Dembélého. S oboma som niekoľko týždňov mohol trénovať a bolo to neuveriteľné,“ vyhlásil pred niekoľkými dňami mladý slovenský futbalista Filip Lesniak z anglického Tottenhamu Hotspur, ktorý sa vo štvrtok dočkal premiérového vystúpenia v tamojšej najvyššej súťaži.

Lesniak sa vyrovnal velikánom

Vnuk trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka sa stal 15. Slovákom, ktorý nastúpil v stretnutí Premier League.

Do duelu na pôde Leicestru City naskočil v 86. min, keď vystriedal spomenutého Belgičana Mousu Dembélého a hneď o tri minúty asistoval kanonierovi Harrymu Kaneovi pri treťom z jeho štyroch štvrtkových zásahov.

„Kohúti“ napokon triumfovali 6:1 a dosiahli najvyššiu výhru na ihrisku súpera od apríla 1989, keď zvíťazili 5:0 v Millwalle.

Twitterové konto HotspurGraphics po stretnutí podpichlo rivala Manchester United, keď poznamenalo, že Lesniak stihol za pár minút zaznamenať v tejto sezóne viac gólových prihrávok ako arménsky reprezentant v službách „červených diablov“ Henrich Mchitarjan.

Dvadsaťjedenročný Košičan sa zároveň asistenciou pri svojom debute v tohtosezónnych štatistikách vyrovnal velikánom ako N´Golo Kanté, Sergio Busquets, Claudio Marchisio či Xabi Alonso.

„Kohúti“ majú veľa zranených

Hrdina duelu na King Power Stadium, štvorgólový Harry Kane, po stretnutí poznamenal: „Ďakujem všetkým, ktorí mi dnes pomohli k štyrom gólom. Bol to perfektný večer, naše mužstvo hralo skvele,“ skonštatoval 23-ročný zakončovateľ, ktorý sa s 26 gólmi vyšvihol na čelo poradia strelcov v Premier League, druhý Romelu Lukaku z Evertonu má na konte 24 zásahov.

Kormidelník „Spurs“ Mauricio Pochettino nemôže v závere ročníka rátať s viacerými zranenými hráčmi (Erik Lamela, Danny Rose, Kieran Trippier, Kyle Walker, Harry Winks) a ani mládežníckymi reprezentantmi (Cameron Carter-Vickers, Kyle Walker-Peters, Josh Onomah) – v Kórejskej republike v sobotu odštartujú MS hráčov do 20 rokov. Už pred štvrtkom bolo isté, že Tottenham obsadí v konečnej tabuľke aktuálneho ročníka Premier League 2. priečku znamenajúcu istotu účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov 2017/2018.

Lesniak je súčasťou Tottenhamu od roku 2012. V prvej polovici tejto sezóny hosťoval v Slovane Liberec, zasiahol však iba do troch stretnutí.

Viac k osobe Harry KaneMauricio PochettinoRomelu LukakuSergio BusquetsXabi Alonso