Andrea Cistana, Brescia, Serie A
Andrea Cistana (Brescia) prekonáva brankára Bologne počas zápasu 3. kola Serie A, v ktorom však jeho tím prehral 3:4. Brescia, 15. september 2019. Foto: Simone Venezia/ANSA via AP.

Dvojica slovenských futbalistov sa nedočkala víťazstiev v nedeľňajších dueloch 3. kola talianskej najvyššej súťaže Serie A. Nikolas Špalek naskočil do zápasu medzi Bresciou a Bolognou v 79. minúte, ale jeho tím prehral doma tesne 3:4, keď nezužitkoval vedenie 3:1 z prvého polčasu.

Stopér Denis Vavro prišiel na trávnik v drese Lazia Rím v 48. minúte za stavu 1:0, no jeho mužstvo po prestávke dvakrát inkasovalo a prehralo 1:2. Nebodovala ani Parma Juraja Kucku, ktorá bez slovenského reprezentanta na súpiske nestačila na Cagliari a podľahla mu 1:3.

Serie A 2019/2020 – 3. kolo

• nedeľa

FC Janov – Atalanta Bergamo 1:2 (0:0)
Góly: 90.+ Criscito (z pok. kopu) – 64. Muriel (z pok. kopu), 90.+ D. Zapata

Brescia – Bologna 3:4 (3:1)
Góly: 10. a 19. A. Donnarumma, 42. Cistana – 36. Bani, 56. Palacio, 60. Poli, 80. Orsolini, ČK: 48. Dessena (Brescia)
Nikolas Špalek (Brescia) hral od 79. min.

Parma – Cagliari 1:3 (0:2)
Góly: 58. Barilla – 23. a 39. Ceppitelli, 77. G. Simeone

SPAL Ferrara – Lazio Rím 2:1 (0:1)
Góly: 63. Petagna, 90.+ Kurtič – 17. Immobile (z pok. kopu)
Denis Vavro (Lazio) hral od 48. min

AS Rím – Sassuolo 4:2 (4:0)
Góly: 12. Cristante, 20. Džeko, 22. Mchitarjan, 33. Kluivert – 53. a 72. Berardi

Chievo Verona – AC Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 68. Piatek (z pok. kopu), ČK: 21. Stepiňski – 90.+ Calabria