Juventus Turín - AC Miláno
Juraj Kucka (vpravo) z AC Miláno a Stefano Sturaro z Juventusu Turín počas zápasu finále talianskeho Superpohára. Dauha, 23. december 2016. Foto: SITA/AP

DAUHA 23. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti AC Miláno sa stali siedmykrát v histórii držiteľmi talianskeho Superpohára, z triumfu sa teší aj slovenský reprezentant Juraj Kucka.

V piatkovom stretnutí „rossoneri“ zvíťazili v katarskej Dauhe nad úradujúcim šampiónom Serie A Juventusom Turín až na strely zo značky pokutového kopu 4:3, rozhodujúcu jedenástku premenil v piatej sérii chorvátsky reprezentant Mario Pašalič. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa prestížny duel skončil nerozhodne 1:1.

„Juve“ poslal do vedenia v 18. min obranca Giorgio Chiellini, v 38. min na štadióne Jassima bin Hamada vyrovnal stredopoliar milánskeho tímu Giacomo Bonaventura. Spomenutý slovenský stredopoliar Juraj Kucka odohral v drese AC Miláno celý zápas, v 58. min dostal žltú kartu a v tretej sérii premenil svoj pokus v jedenástkovej „lotérii“.

Milánsky tím vyrovnal v počte celkových prvenstiev v bojoch o taliansky Superpohár práve Juventus Turín. „Červeno-čierni“ sa radovali z úspechu aj v predchádzajúcich dvoch svojich vystúpeniach, a to v rokoch 2004 a 2011.

Výsledok piatkového stretnutia finále Talianskeho superpohára vo futbale v katarskej Dauhe (hralo sa na jeden zápas):
Juventus Turín – AC Miláno 1:1 po predĺžení (1:1, 1:1), na strely zo značky pokutového kopu 3:4

Góly: 18. Chiellini – 38. Bonaventura

Juraj Kucka (Miláno) odohral celý zápas, v 58. min videl ŽK a v jedenástkovom rozstrele premenil pokutový kop