Juraj Kucka
Tréner milánskeho AC Vincenzo Montella dáva pokyny Jurajovi Kuckovi počas zápasu Serie A. Foto: SITA/AP

RÍM 13. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Juraj Kucka bol strojcom postupu futbalistov AC Miláno do štvrťfinále Talianskeho pohára, vo štvrtkovom osemfinále hranom na jeden zápas v 61. min vyrovnal na 1:1.

Kucka si nabehol na prízemný center Giacoma Bonaventuru naprieč šestnástkou a z pomerne ostrého uhla prekonal Joa Harta. Na ihrisku strávil 79 minút, vystriedal ho Chorvát Mario Pašalič. Rossoneri doviedli zápas do víťazného a postupového konca, dve minúty po Kuckovi sa presadil aj Bonaventura.

Hostia dohrávali bez vylúčeného Antonia Barrecu. Vo štvrťfinále čaká na AC ďalší turínsky klub, obhajca trofeje a úradujúci šampión. Súboj je na programe 25. januára v Turíne.