AC Miláno
Mattia De Sciglio z AC Miláno v súboji s Adrianom Mezavillom z Alessandrie počas utorňajšej odvety Coppa Italia, v ktorej 'rossoneri' vyhrali 5:0. Miláno, 1. marec 2016. Foto: SITA/AP

MILÁNO 2. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti AC Miláno s Jurajom Kuckom v základnej zostave s prehľadom potvrdili postup do finále Talianskeho pohára.

V utorkovej semifinálovej odvete si na domácom San Sire bez väčších problémov poradili s treťoligovým US Alessandria 5:0. Na pôde súpera minulý týždeň zvíťazili 1:0. V májovom súboji o trofej ich pravdepodobne čaká jej obhajca a úradujúci majster Juventus Turín, ktorý v prvom semifinále uspel na pôde Interu Miláno 3:0. Odveta ja na programe v stredu 2. marca.

Juraj Kucka odohral prvý polčas, počas ktorého sa podieľal na prvom z dvoch gólov Alessia Romagnoliho na 2:0. „Bol to jeden z našich cieľov v tejto sezóne, preto sme radi, že ideme do finále,“ povedal 38-ročný brankár „rossoneri“ Christian Abbiati, ktorý si pamätá posledný zisk trofeje v roku 2003.

Výsledok utorkovej odvety semifinále Talianskeho pohára vo futbale – Coppa Italia:
AC Miláno – Alessandria 5:0 (3:0)

– prvý zápas 1:0, do finále postúpil AC Miláno