Video: Kuriozita v Lige majstrov, Luiz vybabral s rozhodcom

David Luiz
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 18. februára (WEBNOVINY) – O kuriózny moment sa v utorňajšom prvom stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2014/2015 medzi Parížom St. Germain a FC Chelsea postaral defenzívny stredopoliar domácich David Luiz.

Hlavný rozhodca pred zahrávaním jedného z priamych kopov tradične nakreslil miznúcim sprejom čiaru, aby vyznačil miesto, na ktorom má stáť lopta. Brazílčan v drese PSG však nerešpektoval arbitrovu pomôcku, sprej zmazal a ruku vyutieral do trávnika. Turecký rozhodca Cüneyt Cakir si celú situáciu nevšimol a v hre sa pokračovalo ďalej.

Miznúci sprej, ktorý spopularizovali predovšetkým na minuloročných MS vo futbale, údajne niekedy pôsobí na hráčov ako rušivý element pri realizácii voľného kopu. Zrejme aj to bol prípad Davida Luiza. Slovenský televízny expert Marián Zeman počas jedného z prenosov spomenutého šampionátu v Brazílii navrhoval, aby na miesto realizácie voľného kopu rozhodcovia namiesto dlhých čiar nakreslili iba nepatrnú bielu bodku.

Video: David Luiz zmazal sprej a ruku vyutieral do trávnika

https://www.youtube.com/watch?v=mRKp-LqPOL4

Fanúšikovia FC Chelsea urobili klubu hanbu v parížskom metre

Fanúšikovia anglického tímu FC Chelsea neurobili svojmu klubu dobrú reklamu, v parížskom metre nepustili do súpravy muža tmavej pleti. Incident sa stal v stanici Richelieu-Drouot po utorkovom zápase Ligy majstrov proti domácemu Parížu St. Germain (1:1). „Sme rasisti, sme rasisti, a tak to má byť,“ spievala skupina fanúšikov FC Chelsea a opakovane vytlačila muža z vagóna.

Prípad už vyšetruje francúzska polícia. Celý incident natočil do mobilného telefónu Brit žijúci vo Francúzsku Paul Nolan a poslal ho do denníka The Guardian. „Muž bol zjavne šokovaný, keď ho vytlačili z vagóna. Asi si ani neuvedomoval, o koho ide. Aj preto sa pokúsil opäť nastúpiť. Bolo to veľmi agresívne,“ opísal situáciu Paul Nolan.

Vedenie FC Chelsea už incident odsúdilo

„Takéto správanie sa je odporné a nemá miesto vo futbale a ani v spoločnosti. Podporíme trestné stíhanie voči výtržníkom. Tvrdo zakročíme proti prítomným držiteľom permanentiek a členom fanklubu, ak sa ukáže, že mali niečo spoločné s incidentom. Môže nasledovať aj zákaz vstupu na štadión,“ píše sa vo vyhlásení londýnskeho klubu.

Medzi fanúšikmi PSG a FC Chelsea vládlo napätie aj pred štadiónom, viackrát musela zasahovať polícia. Informácie zverejnil The Guardian.

Video: Fanúšikovia FC Chelsea v Parížskom metre

https://www.youtube.com/watch?v=SRIb8RDgnXg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Luiz
Firmy a inštitúcie FC Chelsea