Ján Laco
Gólman Ján Laco bol oporou Barysu Astana v súboji s Jugrou Chanty-Mansijsk, zneškodnil 34 striel domácich. Foto: facebook.com/hcbarys

MOSKVA 13. februára (WEBNOVINY) – Ján Laco pobudol v bránke Barysu Astana v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Sibiru Novosibirsk len 11:02 min. Slováka po druhom góle vystriedal Pavel Poluektov, inkasoval takisto dva razy, hostia neskórovali.

O víťazovi súboja Metallurg Magnitogorsk – Traktor Čeľabinsk rozhodlo až predĺženie. Triumf obhajcu Gagarinovho pohára Magnitogorska 2:1 stanovil v 62. min Rafael Batyršin.

Hráči Togliatti zvíťazili na ľade lídra Východnej konferencie Kazane 2:1 aj vďaka asistencii slovenského obrancu Petra Podhradského pri prvom góle hostí.

Hokejisti CSKA Moskva doma opäť potvrdili, že sú najlepším tímom nadnárodnej súťaže. S Medveščakom Záhreb síce prehrávali v 5. min 0:2, ale do konca zápasu strelili päť gólov a nedostali už ani jeden.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Sibir Novosibirsk – Barys Astana 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 56. a 57. Kopejkin, 4. Koskiranta, 12. Šumakov

Ján Laco (Astana) chytal do 11:02. min

Admiral Vladivostok – Salavat Julajev Ufa 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

Góly: 8. a 60. I. Zubov, 25. Jan Kolář, 55. Lisin, 56. Gynge, 58. Wandell – 16. D. Siomin, 37. Kirill Koľcov

Metallurg Novokuzneck – Avangard Omsk 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 18. Fairchild, 25. Stoa – 3. Chomickij, 4. E. Gustafsson, 45. Paršin

Avtomobilist Jekaterinburg – Neftechimik Nižnekamsk 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 18. Nesterov, 48. V. Popov – 3. Milovzorov, 38. J. Grigorenko, 55. Žukov

Metallurg Magnitogorsk – Traktor Čeľabinsk 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 19. Platonov, 62. Batyršin – 20. Čistov

Ak Bars Kazaň – Lada Togliatti 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Gól: 25. S. Kosticyn – 33. Golubev (PODHRADSKÝ), 45. Streľcov

CSKA Moskva – Medveščak Záhreb 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)

Góly: 21. a 59. S. Da Costa, 22. Ľubimov, 24. Muršak, 32. I. Grigorenko – 1. Pelletier, 5. Hedberg

Torpedo Nižnij Novgorod – Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly: 23. Savinainen, 26. Filatov , 38. Denis Kazionov – 52. Sersen

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Moskva 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Góly: 4. Holos, 20. Thörnberg, 28. Galimov, 48. Averin – 27. Budkin, 50. Kokarev, 57. Mosaľov

Víťaz Podoľsk – HK Soči 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Góly: 58. Afinogenov – 3. Anisin, 5. A. Kosticyn, 13. Krikunov, 21. A. Petersson, 31. Sčastlivyj