Ján Laco
Gólman Ján Laco bol oporou Barysu Astana v súboji s Jugrou Chanty-Mansijsk, zneškodnil 34 striel domácich. Foto: facebook.com/hcbarys

MOSKVA 5. októbra (WebNoviny.sk) – Kontinentálna hokejová liga pokračovala v pondelok siedmimi zápasmi.

Slovenský brankár v službách Barysu Astany Ján Laco po štyroch inkasovaných góloch vystriedal. Jeho tím podľahol Dinamu Minsk 2:6.

Šnúra brankára Alexeja Murygina v Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bez inkasovaného gólu sa v pondelok zastavila na čase 302 minút a 11 sekúnd, čo je maximum tejto nadnárodnej súťaže. Sériu ukončil český útočník Roman Horák, ktorý Murygina prekonal v 37. minúte pondelkového duelu Lokomotiv Jaroslavľ – Viťaz Podoľsk (3:1). Dvadsaťosemročný gólman Murygin dovtedajšie maximum KHL v podaní Kanaďana Curtisa Sanforda z ročníka 2013/2014, ktoré malo hodnotu 237:33 min, prekonal ešte v septembri, keď zaznamenal štyri čisté kontá v sérii. V pondelok ho už len zlepšil.

Rodákovi z Chabarovska Muryginovi len tesne o necelé štyri minúty uniklo absolútne maximum v najvyšších ruských súťažiach. To od súťažného ročníka 2003/2004 drží český gólman Jiří Trvaj, ktorý vo vtedajšej superlige neinkasoval vo farbách Lady Togliatti 305 minút a 56 sekúnd.

Traktor Čeľabinsk – Spartak Moskva 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 22. Kokujov, 63. Quint – 18. Voronin

Lada Togliatti – Dinamo Riga 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 38. Streľcov – 22. Džeriňš, rozhodujúci sam. nájazd Indrašis

Lokomotiv Jaroslavľ – Viťaz Podoľsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 9. Kartajev, 26. Galimov, 60. Averin – 37 Horák

Neftechimik Nižnekamsk – SKA Petrohrad 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 27. Polygalov, 45. Kulikov, 58. Kitarov – 15. Burdasov, 43. Kovaľčuk, 46. Dadonov, rozhodujúci sam. nájazd Barabanov

Torpedo Nižnij Novgorod – Avangard Omsk 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 7. Kuľomin, 53. Ashton, rozhodujúci sam. nájazd Galuzin – 8. Lemťugov, 19. Sobotka

Dinamo Minsk – Barys Astana 6:2 (0:1, 5:1, 1:0)

Góly: 23. Cheechoo, 26. Szczechura, 28. Gavrus, 37., 40. a 58. Ellison – 1. St. Pierre, 32. Ellerby

Ján Laco (Barys) chytal do 37. min

HK Soči – Dinamo Moskva 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Góly: 6. Wilson, 28. Anisin, 51. J. Morozov, 58. Maxwell – 44. Cvetkov, 44. a 49. Gorovikov