Robert Lewandowski
Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov (vpredu) sa teší z jedného zo svojich piatich gólov v zápase Bundesligy proti Wolfsburgu. Mníchov, 22. september 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 22. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v domácom utorkovom stretnutí 6. kola najvyššej nemeckej súťaže I. Bundesligy nad Wolfsburgom presvedčivo 5:1.

Hostia síce vyhrali prvý polčas gólom Daniela Caligiuriho z 26. minúty 1:0, no Bavorom sa po zmene strán podaril dokonalý obrat. Hlavnú zásluhu na ňom mal poľský kanonier Robert Lewandowski, ktorý sa v priebehu deviatich minút presadil až päťkrát.

Dvadsaťsedemročný zakončovateľ pritom dosiahol čistý hetrik len za päť minút – gólmi z 51., 52 a 55. minúty. Štvrtý presný zásah pridal v 57. minúte a svoj gólový „uragán“ zavŕšil presne po hodine hry.

Bayern v novom ročníku I. bundesligy ešte nezaváhal a posunul sa na 1. priečku v ligovej tabuľke pred Dortmund, ktorý odohrá svoj zápas na pôde Hoffenheimu v stredu. Wolfsburg sa napriek prehre udržal na treťom mieste.

Výsledky utorkových stretnutí 6. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. Bundesligy:
Bayern Mníchov – Wolfsburg 5:1 (0:1)

Góly: 51., 52., 55., 57. a 60. Lewandowski – 26. Caligiuri

Darmstadt – Werder Brémy 2:1 (1:1)

Góly: 30. a 84. S. Wagner (prvý z pok. kopu) – 19. A. Johannsson, ČK: 88. Bartels (Brémy) po druhej ŽK

Milan Ivana (Darmstadt) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hertha Berlín – 1. FC Kolín nad Rýnom 2:0 (1:0)

Góly: 43. a 90.+ V. Ibiševič

Peter Pekarík (Hertha) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí. Dušan Švento (Kolín) sedel na lavičke náhradníkov.

Ingolstadt – Hamburger SV 0:1 (0:0)

Gól: 87. Gregoritsch

1. Bayern Mníchov 6 6 0 0 20:3 18

2. Dortmund 5 5 0 0 18:3 15

3. Wolfsburg 6 3 2 1 9:7 11

4. Schalke 5 3 1 1 7:5 10

5. Hertha 6 3 1 2 7:7 10

6. Hamburg 6 3 1 2 8:9 10