Aaron Ramsey
Mamadou Sakho z FC Liverpool v súboji s Aaronom Ramseym z londýnskeho Arsenalu počas sobotňajšieho zápasu 31. kola Premier League, v ktorom 'kanonieri' zvíťazili 4:1. Londýn, 4. apríl 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 4. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotňajšom šlágri 31. kola najvyššej anglickej dlhodobej súťaže Premier League nad FC Liverpool 4:1 a posunuli sa na druhé miesto v tabuľke pred Manchester City, ktorý má zápas k dobru.

„Kanonieri“ rozhodli o víťazstve v závere prvého polčasu, keď postupne skórovali Héctor Bellerín, Mesut Özil a Alexis Sánchez. Liverpool, ktorý dohrával bez vylúčeného Emreho Cana, znížil v 76. min gólom Jordana Hendersona z pokutového kopu. Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase druhého polčasu Olivier Giroud.

Arsenal pokračuje v nastúpenom trende, ťahá šnúru siedmich víťazných duelov. Zverenci trénera Arséna Wengera naplno zabodovali v desiatich z ostatných jedenástich zápasov najvyššej súťaže. Naposledy neuspeli 7. februára na ihrisku Tottenhamu (1:2).

Hráči FC Liverpool síce v dosiaľ poslednom ligovom vystúpení 22. marca podľahli doma Manchestru United 1:2, predtým však zaznamenali obdivuhodnú sériu 13 zápasov bez prehry (bilancia: 10 – 3 – 0). Tréner LFC Brendan Rodgers musel v sobotu oželieť služby potrestatných opôr Martina Škrtela a Stevena Gerrarda. Líder súťaže FC Chelsea si doma poradil so Stoke City 2:1, keď o góly mužstva zo Stamford Bridge sa postarali Eden Hazard a Loic Rémy.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 31. kola Premier League:
Arsenal FC – FC Liverpool 4:1 (3:0)

Góly: 37. Bellerin, 40. Özil, 45. A. Sánchez, 90.+ Giroud – 76. Henderson (z pok. kopu), ČK: 84. Emre Can (Liverpool)

Martin Škrtel (Liverpool) pre trest nefiguruje v zápise o stretnutí

Everton – Southampton 1:0 (1:0)

Góly: 16. Jagielka

Manchester United – Aston Villa 3:1 (1:0)

Góly: 43. a 90.+ Herrera, 79. Rooney – 80. Benteke

Leicester City – West Ham United 2:1 (1:1)

Góly: 12. Cambiasso, 87. A. King – 32. Kouyaté

Swansea – Hull City 3:1 (2:0)

Góly: 37. a 90.+ Gomis, 18. Ki Sung-jong – 50. McShane, ČK: 53. Meyler (Hull) za hrubý faul

West Bromwich – Queens Park Rangers 1:4 (0:3)

Góly: 58. Anichebe – 15. E. Vargas, 37. Austin, 43. Zamora, 90.+ Barton, ČK: 84. Mulumbu (West Bromwich) za faul lakťom

FC Chelsea – Stoke City 2:1 (1:1)

Góly: 39. Hazard (z pok. kopu), 62. Rémy – 44. Ch. Adam

1. Chelsea 30 21 7 2 63:26 70

2. Arsenal 31 19 6 6 62:32 63

3. Manchester United 31 18 8 5 55:28 62

4. Manchester City 30 18 7 5 62:28 61

5. FC Liverpool 31 16 6 9 45:36 54

6. Southampton 31 16 5 10 42:22 53