Daniel Sturridge
FC Liverpool Foto: SITA/AP.

LONDÝN 27. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 3. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League nad Arsenalom prekvapujúco ľahko 4:0. Klub z hlavného mesta si po minulotýždňovej prehre so Stoke City pripísal druhý nulový zisk v rade.

Hráči FC Burnley vybojovali bod na ihrisku Tottenhamu gólom v nadstavenom čase. Presadila sa čerstvá posila z Leedsu, novozélandský reprezentant a najlepší strelec ostatného ročníka The Championship Chris Wood.

Chelsea na domácom trávniku zdolala FC Everton 2:0. Úradujúci majster vykročil za víťazstvom v 27. minúte, keď sa po Moratovej prihrávke hlavou v šestnástke presadil jeho reprezentačný kolega Cesc Fábregas.

Prvý menovaný Španiel následne v 40. minúte navýšil vedenie “The Blues”, pričom mu pri jeho zakončení hlavou asistoval krajan César Azpilicueta. Ten nedávnu posilu Chelsea stojacu na hranici ofsajdu našiel centrom z pravej strany ihriska.

Hosťom sa v druhom polčase nepodarilo otočiť stav stretnutia a vyhnúť sa prvej prehre v sezóne, keď ani v druhom polčase nevyslali na bránu Courtoisa čo i len jeden strelecký pokus.