Xherdan Shaqiri

LONDÝN 4. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Liverpoolu zvíťazili 3:2 na trávniku Newcastlu United v sobotňajšom zápase predposledného 37. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Rozhodol Kloppov „žolík“

„The Reds“ mali dobrý vstup do zápasu a už v 13. min sa ujali vedenia po presnej hlavičke Virgila van Dijka, no domáci rýchlo odpovedali, keď skóroval Christian Atsu.

Do prestávky síce Liverpoolčanom prinavrátil tesný náskok Mohamed Salah, ale po zmene strán opäť vyrovnal Salomon Rondon.

Tréner hostí Jürgen Klopp zareagoval viacerými striedaniami a jeden z jeho „žolíkov“ napokon rozhodol. V 86. min skóroval hlavičkou po štandardnej situácii Belgičan Divock Origi a slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý odchytal celé stretnutie, bol bezmocný.

Liverpool sa vďaka triumfu opäť vrátil na prvé miesto tabuľky, ale druhý Manchester City má len dvojbodovú stratu a zápas k dobru.

Cardiff nezvládol dôležitý duel

Hráči Cardiffu sa nepredstavia v nasledujúcom ročníku Premier League, keďže v sobotu nezvládli dôležitý domáci duel s Crystal Palace, v ktorom prehrali tesne 2:3.

Mužstvo z Walesu už v záverečnom kole nemôže opustiť zostupovú osemnástu pozíciu, keďže na sedemnásty Brighton momentálne stráca štyri body. Už dlhšie bolo jasné, že anglickú najvyššiu súťaž opustia aj Fulham a Huddersfield.

Futbalisti Bournemouthu zvíťazili na vlastnom ihrisku nad hráčmi Tottenhamu 1:0. O jediný presný zásah v stretnutí sa postaral v nadstavenom čase druhého polčasu domáci obranca Nathan Aké.

Hostia z Londýna dohrávali duel iba s deviatimi hráčmi, keď pod sprchy predčasne putovali Son Heung-min a Juan Foyth.