Marcos Alonso
Marcos Alonso (uprostred) sa so spoluhráčmi z FC Chelsea sa teší zo svojho gólu v sieti FC Bournemouth počas zápasu 32. kola Premier League. Bournemouth, 8. apríl 2017. Foto: SITA/AP

LONDÝN 8. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti londýnskej Chelsea zdolali vonku hráčov Bournemouthu 3:1. Hostí za úspechom poslal vlastným gólom Adam Smith, ďalšie zásahy „blues“ dosiahli Eden Hazard a Marcos Alonso. V drese domácich sa presadil Joshua King. Chelsea vedie ligovú tabuľku s náskokom 7 bodov pred Tottenhamom Hotspur.

Ten doma zdolal Watford jasne 4:0. „Kohúti“ rozhodli už v prvom polčase, ktorý vďaka gólom Deleho Alliho Erica Diera a Son Heung-Mina vyhrali 3:0. Posledný menovaný po zmene strán uzavrel skóre duelu na 4:0. Tottenham uspel v šiestom zápase po sebe.

FC Liverpool zdolal hráčov Stoke City na ich trávniku 2:1 v sobotnom stretnutí 32. kola anglickej Premier League. „The Reds“ pritom do 70. min prehrávali 0:1, no v rozpätí troch minút vďaka gólom striedajúcich Brazílčanov Philippeho Coutinha a Roberta Firmina otočili stav vo svoj prospech.

Manchester City potvrdil úlohu favorita a na vlastnom ihrisku zdolal Hull City 3:1. Domácich poslal do vedenia v prvom polčase „vlastencom“ Ahmed Elmohamady, po zmene strán sa presadili Sergio Agüero a Fabian Delph, za hostí skorigoval Andrea Ranocchia. „Citizens“ naplno bodovali po štyroch zápasoch a okupujú štvrtú priečku.