FC Chelsea - FC Liverpool
Philippe Coutinho (vľavo) z FC Liverpool strieľa gól do siete FC Chelsea v zápase anglickej Premier League. Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. októbra (WebNoviny.sk) – Hráči úradujúceho anglického futbalového majstra FC Chelsea nestačili v úvodnom sobotňajšom dueli 11. kola tamojšej najvyššej súťaže Premier League 2015/2016 na mužstvo FC Liverpool, ktorému na vlastnom trávniku podľahli 1:3. „The Blues“ utrpeli v jedenástkom ligovom stretnutí tejto sezóny šiestu prehru.

Hrdinom duelu bol hosťujúci brazílsky stredopoliar Philippe Coutinho, ktorý strelil dva góly. Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel odohral v drese LFC celé stretnutie.

Nemecký nový tréner „červených“ Klopp sa stal po legendárnom Bobovi Paisleym len druhým lodivodom v histórii, ktorý0 neprehral vo svojich úvodných piatich vystúpeniach na lavičke LFC. Pripísal si premiérové víťazstvo v anglickej Premier League. Naopak, portugalský kouč FC Chelsea José Mourinho čelí čoraz väčšiemu tlaku.

„Ak chcete uspieť na Stamford Bridge, potrebujete kúsok šťastia. Možno sme ho v sobotu mali. Hovoriť o majstrovských ambíciach v tejto sezóne by bolo bláznivé. Som v Liverpoole približne tri týždne. Myslíte si, že po jednom víťazstve nad FC Chelsea budeme hovoriť o celkovom prvenstve? Nerozmýšľame nad tým, ale nad nasledujúcim zápasom a zlepšení nášho herného prejavu. Máme na viac, než sme predviedli v sobotu,“ citoval Kloppa server Sky Sports.

Mourinho si nemyslí, že toto bol jeho posledný duel pri kormidle „The Blues“. „Radšej by som bol, keby ste sa menej pýtali a viac počúvali. Existujú veci, ktoré nemáme vo vlastných rukách. V prvom polčase hlavný rozhodca nadstavil dve minúty, inkasovali sme, keď prešli dve minúty a 35 sekúnd. Okamihy druhej štyridsaťpäťminútovky boli dôsledkom predchádzajúcich kľúčových momentov. Moji zverenci sú profesionáli, nedostáva sa im však dostatok rešpektu,“ lamentoval „The Special One“ a dodal, že sobotný podvečer strávi sledovaním finále majstrovstiev sveta v ragby.

Futbalisti Manchestru City vydreli doma víťazstvo 2:1 nad hráčmi Norwichu. O zisku troch bodov pre lídra Premier League rozhodol v 89. min Yaya Touré, ktorý premenil pokutový kop. V nadstavenom čase ešte pohrdol penaltou jeho spoluhráč Aleksandar Kolarov.

Dvadsaťpäť bodov, rovnako ako Manchester City, má po sobote na svojom konte aj druhý v poradí, londýnsky Arsenal. „Kanonieri“ uspeli na ihrisku Swansea 3:0, v druhom polčase skórovali Olivier Giroud, Laurent Koscielny a Joel Campbell.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
FC Chelsea – Liverpool 1:3 (1:1)

Góly: 4. Ramires – 45. a 74. Coutinho, 83. Benteke

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie

Crystal Palace – Manchester United 0:0
Manchester City – Norwich City 2:1 (0:0)

Góly: 67. Otamendi, 89. Y. Touré (z pok. kopu) – 83. C. Jerome, ČK: 88. R. Martin (Norwich)

Newcastle United – Stoke City 0:0

Ľubomír Šatka (Newcastle) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Swansea – Arsenal Londýn 0:3 (0:0)

Góly: 49. Giroud, 68. Koscielny, 74. J. Campbell

Watford – West Ham United 2:0 (1:0)

Góly: 39. a 48. Ighalo, ČK: 84. J. Collins (West Ham)

West Bromwich Albion – Leicester City 2:3 (1:0)

Góly: 30. Rondon, 84. R. Lambert (z pok. kopu) – 57. a 65. Mahrez, 77. Vardy

1. Manchester City 11 8 1 2 26:9 25