Chelsea_mata
Radosť hráčov FC Chelsea po prvom góle Juana Matu v sieti Arsenalu v nedeľňajšom zápase Premier League. Foto: SITA/AP

LONDÝN 20. januára (WEBNOVINY) – V najvyššej anglickej futbalovej súťaži – Premier League, boli v nedeľu na programe dva zápasy 23. kola. Líder tabuľky Manchester United prišiel na pôde Tottenhamu Hotspur o víťazstvo v druhej minúte nadstaveného času, kedy na 1:1 vyrovnal Clint Dempsey. Za „červených diablov“ skóroval v 25. minúte kanonier Robin Van Persie. Zverenci Sira Alexa Fergusona aj napriek tomuto zaváhaniu ostali na čele tabuľky, pred mestským rivalom „The Citizens“ majú náskok päť bodov.

Londýnske derby ovládli hráči FC Chelsea, ktorý na Stamford Bridge porazili „kanonierov“ 2:1. Za „The Blues“ sa strelecky presadili v prvom dejstve Juan Mata a Frank Lampard. Jediný gól Arsenalu strelil Theo Walcott. Chelsea porazila svojho londýnskeho konkurenta druhýkrát v sezóne, keď dokázala vyhrať aj v septembrovom zápase na Emirates Stadium rovnakým pomerom 2:1.