Video: Ľudia sa zastali prostitútok, pochodovali Amsterdamom

Za červené výklady Amsterdamom pochodovali stovky ľud
Protestanti, ktorých väčšina mala zahalené tváre, pochodovali k budove magistrátu, kde odovzdali petíciu za zachovanie výkladov v časti mesta známej ako De Wallen alebo Rosse Buurt. Foto: SITA/ AP

AMSTERDAM 10. apríla (WEBNOVINY) – Stovky ľudí vo štvrtok večer pochodovali Amsterdamom, aby sa zastali prostitútok.

Magistrát holandskej metropoly chce obmedziť počet známych výkladov, v ktorých prostitútky lákajú záujemcov na sex. Nahnevaní ochrancovia prostitútok sú presvedčení, že sa im mesto pokúša znemožniť bezpečné podmienky na slobodný výkon ich povolania.

Prostitúcia je v Holandsku legálna za presných podmienok od roku 2000. Prítomní, ktorých väčšina mala zahalené tváre, pochodovali k budove magistrátu, kde odovzdali petíciu za zachovanie výkladov v časti mesta známej ako De Wallen alebo Rosse Buurt.

Obrazom: Stovky ľudí v Amsterdame pochodovali za červené výklady

Vedenie mesta však svoje konanie obhajuje snahou pomôcť v boji proti obchodu s ľuďmi a s tým spojeným zločinom. Viac ako pätinu spomedzi 500 sporných amsterdamských výkladov s prostitútkami v tomto záujme už v uplynulých rokoch zatvorili.

Podľa oficiálnych informácií sa sexom v Amsterdame živí približne 7000-tisíc ľudí, pričom tri štvrtiny z nich pochádzajú z chudobnejších krajín, najmä z východnej Európy.

Video: Ľudia pochodovali proti zrušeniu výkladov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom