Ovečkin, lundqvist
V nočnom zápase NHL, v ktorom "jazdci" zvíťazili na ľade Washingtonu 2:0 neprekonal Henrika Lundqvista ani kanonier Alexander Ovečkin. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 17. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti New York Rangers už zabudli na nevydarené predchádzajúce tri zápasy, v ktorých dostali 20 gólov, a v stredu vo Washingtone vyhrali prestížny duel NHL 2:0.

Kľúčom k úspechu bol brankár Henrik Lundqvist, ktorý vychytal 46. shutout kariéry v profilige. V zápasoch proti Capitals sa Švédovi v poslednom čase darí, čisté konto si udržal aj v šiestom a siedmom stretnutí minulosezónnej série prvého kola play-off.

„Mám pocit, akoby sme chodili do Washingtonu s iným sebavedomím ako do iných miest. Od začiatku sme boli presvedčení, že súpera zdoláme,“ povedal Lundqvist, ktorý na nulu potreboval 22 úspešných zákrokov. Ďalších 22 streleckých pokusov Capitals zblokovali jeho spoluhráči.

Lundqvist zlikvidoval osem streleckých pokusov Alexandra Ovečkina. Rangers začínajú sezónu pre rekonštrukciu Madison Square Garden deväťzápasovou sériou u súperov, prvý domáci súboj odohrajú až 28. októbra.

O výhre rozhodli hráči Rangers krátko po polovici zápasu dvoma gólmi v rozpätí 106 sekúnd. „Naša hra v strednom a najmä v obrannom pásme bola oveľa kompaktnejšia. Dnes sme všetci ťahali za jeden povraz,“ tvrdil Brad Richards.

Fín Teemu Selänne z Anaheimu strelil víťazný gól v zápase proti Calgary (3:2). Pre 43-ročného zakončovateľa to bol 676. presný zásah kariéry, prvý v ročníku. Za momentálne najlepším európskym strelcom histórie NHL Jaromírom Jágrom zaostáva Selänne o sedem gólov.

Calgary v tejto sezóne prvýkrát odišlo z ľadu bez zisku čo i len bodu. Ducks zo šiestich duelov uspeli po úvodnej prehre v Colorade v piatich, vyhrali všetky tri domáce stretnutia. Selännemu sa proti Calgary darí, v 73 dueloch proti Flames nazbieral už 82 bodov.

„Niekedy potrebujete šťastie. Úprimne povedané, dnes to nebol z našej strany dobrý zápas. Dobré bolo len to, že sme vyhrali. Najmä tretia tretina bola z našej strany zlá. Za body ďakujeme brankárovi Viktorovi Fasthovi,“ povedal Selänne.

Tomáš Tatar (Detroit) 1 0 0 0 0 0 0

Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odohrané zápasy, góly, asistencie, body, plus/mínus body, strely na bránku a trestné minúty.

Brankári:

1. Jaroslav Halák (St. Louis) 5 4 1 0 121 11 2,36 91,7 %

2. Peter Budaj (Montreal) 1 1 0 0 27 1 1,00 96,4 %

Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, víťazstvá, prehry v riadnom hracom čase, prehry po predĺžení, úspešné zákroky, inkasované góly, priemer gólov na zápas a úspešnosť zákrokov.