Najkrajšie momenty z piateho dňa MS v hokeji
Francúzsky útočník Sacha Trielle prekonáva maďarského brankára Miklosa Rajnu počas zápasu na svetovom šampionáte v Rusku. Petrohrad, 10. máj 2016. Foto: SITA/AP

PETROHRAD 10. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Francúzska si pripísali druhé víťazstvo na 80. majstrovstvách sveta v Rusku, keď v petrohradskej základnej B-skupine zdolali v utorok večer hráčov Maďarska 6:2.

Francúzi v pozícii favorita neotáľali a prvú tretinu vyhrali 3:1 po zásahoch Ritza, Sachu Treilleho a Fleuryho.

V závere druhej časti pridal štvrtý gól krajiny galského kohúta Chakiachvili, a hoci Maďari boli v záverečnej dvadsaťminútovke aktívnejší a znížili na 2:4 zásluhou Sofrona, Francúzi definitívne zlomili ich odpor dvoma gólmi z hokejky S. Treilleho, ktorý dovŕšil svoj hetrik.

Reprezentantom Francúzska patrí po 3. kole v B-skupine štvrté miesto so ziskom piatich bodov, zaostávajú o bod za Slovenskom. Maďarsko je bez bodu na predposlednej siedmej pozícii o skóre pred Bieloruskom.

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa MS

B-skupina (Petrohrad):
Maďarsko – Francúzsko 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

Góly: 14. M. Vas (G. Nagy, Wehrs), 48. Sofron (M. Vas, Bartalis) – 10. Ritz (Auvitu, Moisand), 18. S. Treille, 20. Fleury (Bellemare, Auvitu), 39. Chakiachvili (Y. Treille), 54. S. Treille (Bellemare, Fleury), 57. S. Treille (Bellemare, Claireaux)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Kubuš (SR) – Kaderli (Švaj.), Lhotský (ČR)

8. Bielorusko 3 0 0 0 3 5:20 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.