Video: Maďari vyšli do ulíc, Orbánovi mafiáni ich okrádajú

V Maďarsku protestovali proti korupcii
V Maďarsku protestovali proti korupcii vlády Viktora Orbána. (4. 12. 2014) Foto: SITA/AP Photo

BUDAPEŠŤ 5. decembra (WEBNOVINY) – Tisíce Maďarov sa zišli vo štvrtok večer na Košútovom námestí pred parlamentom, aby protestovali proti korupcii. Nespokojenci s vládou Viktora Orbána niesli transparenty s nápismi Mafiánska vláda a Nemôžeme toľko platiť, koľko vy kradnete.

Video: Tisíce Maďarov vyšli do ulíc protestovať proti korupcii

Demonštranti potom prešli k vrchu Buda, kde sídli maďarský prezident János Áder a kričali Áder zmizni! Masy tiež opätovne žiadali odstúpenie šéfky daňového a colného úradu Ildikó Vidovej, ktorej Spojené štáty pre podozrenie z korupcie zakázali vstup do krajiny.

Obrazom: Protest proti Orbánovej vláde

Eszter Somlová z facebookovej skupiny Hnev ľudu kritizovala skorumpované daňové úrady, ktoré neprešli kontrolou a stále spravujú peniaze daňových poplatníkov. Mohol by nastať čas, keď bude musieť byť vyhlásený stav „občianskej neposlušnosti“.

„Keď sa zorganizujeme, môžeme sa opäť zmocniť našej krajiny,“ zdôraznil Gábor Vágó, jeden z organizátorov protestu. Na 16. decembra ohlásil ďalšiu demonštráciu.

Štvrtková demonštrácia bola ďalšia v rade protestných akcií proti konzervatívnej pravicovej vláde Viktora Orbána. Protesty vypukli po ohlásení vlády, že zdaní internet, čo vyhnalo do ulíc desaťtisíce ľudí. Dovtedy boli obyvatelia Maďarska k Orbánovej vláde, ktorá čelí kritike v zahraničí, zdržanliví.

Uviedla rakúska televízna stanica na svojej webovej stránke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe János ÁderViktor Orbán