Video: Madonna odohrala krátky koncert na námestí v Paríži

Madonna odohrala krátky koncert na námestí v Paríži
Americká speváčka Madonna odohrala vo štvrtok večer na jednom z parížskych námestí neočakávaný krátky koncert. Päťdesiatsedemročná interpretka po oficiálnom vystúpení v rámci aktuálneho Rebel Heart Tour ponúkla niekoľko piesní v akustickej podobe na Place de la République, ktoré sa stalo pietnym miestom za obete teroristických útokov z 13. novembra. Okrem vlastných hitov zaspievala aj známu skladbu Imagine od Johna Lennona. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Americká speváčka Madonna odohrala vo štvrtok večer na jednom z parížskych námestí neočakávaný krátky koncert.

Päťdesiatsedemročná interpretka po oficiálnom vystúpení v rámci aktuálneho Rebel Heart Tour ponúkla niekoľko piesní v akustickej podobe na Place de la République, ktoré sa stalo pietnym miestom za obete teroristických útokov z 13. novembra. Okrem vlastných hitov zaspievala aj známu skladbu Imagine od Johna Lennona.

Obrazom: Parížsky koncert Madonny v rámci aktuálneho turné Rebel Heart Tour

Speváčka na neoficiálny koncert pozvala fanúšikov a fanúšičky prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter len krátko pred jeho začiatkom. Na námestí sa napokon objavila so svojim synom Davidom Bandom a gitaristom Montem Pittmanom. Jej vystúpenie sledovalo niekoľko desiatok ľudí, pričom mnohí sa so zážitkom pochválili na sociálnych sieťach. Speváčka na záver vystúpenia zakričala do davu „Mier“.

Video: Madonna prekvapila ľudí na parížskom Námestí republiky
Madonna

, celým menom Madonna Louise Ciccone, patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. Hudobnú kariéru odštartovala začiatkom 80. rokoch v kapelách Breakfast Club a Emmy, no krátko na to sa vydala na sólovú dráhu.

V roku 1983 vydala debutový eponymný album, po ktorom nasledovali nahrávky Like A Virgin (1984), True Blue (1986), Like A Prayer (1989), Erotica (1992), Bedtime Stories (1994), Ray Of Light (1998), Music (2000), American Life (2003), Confessions On A Dance Floor (2005), Hard Candy (2008), MDNA (2012) a Rebel Heart (2015). Medzi jej úspešné single patria skladby Like A Virgin, Material Girl, Papa Don’t Preach, Like a Prayer, Express Yourself, Vogue, This Used To Be My Playground, Justify My Love, Frozen, Ray Of Light, Don’t Tell Me, Music či 4 Minutes (feat. Justin Timberlake a Timbaland).

Na konte má sedem cien Grammy a od roku 2008 je členkou Rock’n’rollovej siene slávy. Ako herečka sa predstavila v snímkach Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo (1985), Dick Tracy (1990), Veľké víťazstvo (1992), Štyri izby (1995) alebo Evita (1996). Režírovala tiež filmy Špina a múdrosť (2008) a W.E. (2011).

Informácie pochádzajú z webstránky www.cnn.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin TimberlakeMadonna