Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk vyradili Astanu. Foto: khl.ru

MOSKVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zvíťazili na ľade Barysu Astana 3:2 po predĺžení vo štvrtom semifinálovom stretnutí a postúpili do finále Východnej konferencie KHL.

Metallurg ovládol sériu suverénne 4:0. Rozhodujúci triumf pre obhajcu Gagarinovho pohára v stredu zabezpečil v závere prvého predĺženia svojím druhým gólom v zápase Jan Kovář.

Kazaň využila výhodu domáceho prostredia, keď zdolala Omsk 2:1 a ujala sa vedenia 3:1 v sérii hranej na štyri víťazstvá. Piaty zápas je naplánovaný na piatok 17. marca v Omsku.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA – semifinále – štvrté zápasy (na štyri víťazstvá):

Barys Astana – Metallurg Magnitogorsk 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1) – konečný výsledok série 0:4
Góly: 11. Dawes, 52. Michajlis – 46. a 79. Jan Kovář, 49. Ch. Lee

Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) – stav série 3:1
Góly: 10. Svitov, 18. Andrej Popov – 42. Lemťugov