Metallurg Magnitogorsk je víťazstvo od postupu do finále východnej konferencie KHL. Foto: khl.ru

ASTANA 13. marca (WebNoviny.sk) – Hokejistov Magnitogorska delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále Východnej konferencie Kontinentálnej ligy 2016/2017. Metallurg triumfoval v pondelňajšom treťom zápase semifinále na ľade Barysu Astana 5:3 a v sérii vedie už 3:0.

O všetky góly hostí sa postaral prvý útok Danis Zaripov, Jan Kovář, Sergej Moziakin, prvý menovaný dosiahol hetrik. Rovnako sa do štatistík zapísal aj domáci Dustin Boyd, ale jeho tri presné zásahy iba zmiernili prehru Barysu.

Omsk dosiahol prvé víťazstvo v sérii s Kazaňou, keď v pondelok zvíťazil na jej ľade 4:3 po predĺžení, hoci po I. tretine zaostával 1:3.

Výsledok pondelňajšieho stretnutia play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA – semifinále – tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Barys Astana – Metallurg Magnitogorsk 3:5 (0:0, 0:2, 3:3) – stav série 0:3
Góly: 42., 59. a 60. Boyd – 28., 38. a 56. Zaripov, 48. Moziakin, 54. Jan Kovář

Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 – 0:1) – stav série 2:1
Góly: 2. Lukojanov, 6. Andrej Popov, 18. Glinkin – 7. a 30. I. Zubov, 58. Pjanov, 70. Booth