Video: Majster Európy oslavoval bez dresu, prišiel o titul

Majstrovstvá Európy v atletike v Zürichu
Francúzovi Mahiedinemu Mekhissimu-Benabbadovi neprešla jeho spontánna oslava s vyzlečením trička v závere behu na 3000 metrov cez prekážky na majstrovstvách Európy atlétov v Zürichu. Foto: SITA/AP

ZÜRICH 15. augusta (WEBNOVINY) – Francúzovi Mahiedinemu Mekhissimu-Benabbadovi neprešla jeho spontánna oslava s vyzlečením trička v závere štvrtkového behu na 3000 m prekážok na majstrovstvách Európy atlétov v Zürichu.

Po víťaznom vbehnutí do cieľa najprv videl od rozhodcov žltú kartu a neskôr, po proteste španielskej výpravy, mu odobrali aj zlatú medailu. Dvadsaťdeväťročný Mekhissi-Benabbad síce prišiel o zlatého hetrik z majstrovstiev Európy (vyhral aj v Barcelone 2010 a Helsinkách 2012), ale Francúzi o zlatú medailu nie.

Titul majstra Európy dodatočne získal Yoann Kowal, na druhé miesto sa posunul Poliak Krystian Zalewski a bronz má na radosť Španielov Ángel Mullera.

https://www.youtube.com/watch?v=CP19cSUeyZQ

Oslavoval som ako futbalisti. Vôbec v tom nebola ani štipka arogancie voči mojim súperom alebo publiku. Mám rešpekt voči svojim súperom a mám rád svoj šport natoľko, že sa nechcem správať nešportovo. Samozrejme, rešpektujem verdikt rozhodcov,“ cituje Mekhissho-Benabbada server The Telegraph.

Z technického hľadiska pôvodný víťaz tým, že si v záverečných 100 m vyzliekol tričko a vložil si ho do úst medzi zuby, porušil pravidlo Medzinárodnej asociácie atletických federácií o tom, že štartovné číslo musí byť viditeľné počas celých pretekov.

Obrazom: Majstrovstvá Európy v atletike v Zürichu
Zmenené výsledky:

3000 m prek.: 1. Kowal (Fr.) 8:26,66, 2. Zalewski (Poľ.) 8:27,11, 3. Mullera 8:29,16, 4. Martos (obaja Šp.) 8:30,08, 5. Lukianov (Rus.) 8:32,50, 6. Keskisalo (Fín.) 8:32,70, 7. Uliczka (Nem.) 8:32,99, 8. Akdag (Tur.) 8:33,13

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom