Róbert Mak

PETROHRAD 5. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak odohral v nedeľňajšom stretnutí 13. kola najvyššej ruskej súťaže medzi Zenitom Petrohrad a Achmatom Groznyj 62 minút a v prvom polčase bol pri rozhodujúcom momente duelu, keď pre svoj tím vybojoval pokutový kop.

Ten následne premenil skúsený Talian Claudio Marchisio a Petrohradčania doma triumfovali tesne 1:0, vďaka čomu si na čele tabuľky udržali komfortný sedembodový náskok pred majstrovským Lokomotivom Moskva.

„Mali sme prevahu, kontrolovali sme dianie na ihrisku a zaslúžene sme sa ujali vedenia. Hosťujúci obranca ma fauloval v pokutovom území a Marchisio premenil penaltu. Keby sme boli presnejší, mohli sme vyhrať aj väčším rozdielom. Sme radi, že máme ďalšie tri body,“ uviedol pre vlastnú webovú stránku Mak.

Dvadsaťsedemročný krídelník, ktorý by nemal chýbať v prvej nominácii nového trénera slovenskej reprezentácie Pavla Hapala, odohral v aktuálnej sezóne ruskej Premier Ligy desať duelov, v ktorých strelil jeden gól a na ďalší prihral. V troch súbojoch Európskej ligy takisto dosiahol jeden presný zásah a bilanciou gól a asistencia sa môže pochváliť v Ruskom pohári.