Video: Máme len jeden výstrel, hodnotí Sagan klasiku Paríž-Roubaix a priznal, že mal prázdne nohy

Peter Sagan, Paríž-Roubaix, Bora-Hansgrohe
Slovakia's Peter Sagan right, sprints to win the 116th edition of the Paris-Roubaix cycling classic, a 257,5 kilometer (160 mile) one day race, with about 20 per cent of the distance run on cobblestones, at the velodrome in Roubaix, northern France, on Sunday, April 8, 2018. Switzerland's Silvan Dillier finishes second. (AP Photo/Michel Spingler) Foto: SITA/AP.

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Cyklistické preteky Paríž-Roubaix sa prvýkrát jazdili ešte v 19. storočí a počas ich 117. ročnej existencie sa našlo len jedenásť pretekárov, ktorí dokázali zvíťaziť dva roky po sebe.

Vyradil sám seba

V nedeľu to na severe Francúzska dlho vyzeralo tak, že Peter Sagan by mohol rozšíriť túto skupinu privilegovaných, ale napokon sa mu to nepodarilo. V postupne rednúcej čelnej skupine favoritov sa až príliš často staral o tempo a v samom závere 257 km dlhej ikonickej klasiky s kockami mu chýbali sily.

„Bolo to celkom dobre ´nakopnuté´. Trochu som mal smolu v tom, že vpredu boli dvaja cyklisti tímu Deceuninck – Quick Step. Proti Gilbertovi a Lampaertovi to bolo dosť ťažké. Ich cieľ bol vyradiť ma a nakoniec som vyradil sám seba,“ uviedol Peter Sagan pre RTVS po svojom piatom mieste v cieli pretekov.

Nezachytil rozhodujúci útok

Líder tímu Bora-Hansgrohe narážal na skutočnosť, že 14 km pred koncom nezachytil rozhodujúci útok nemecko-belgickej dvojice Nil Politt – Philippe Gilbert.

Priznal, že vzhľadom na množstvo odovzdanej energie v uniknutej skupine mu tá v závere chýbala. „Útok ma neprekvapil, ale štýl, akým Politt zaútočil. Mal na to dosť síl. Zase sa potvrdilo, že niekedy je lepšie v skupine nestriedať,“ pokračoval Sagan.

Na konci mal prázdne nohy

Pre belgické médiá trojnásobný majster sveta zdupľoval, že absolvoval dobré preteky, ale v závere bol bez energie. „Dal som zo seba to najlepšie, ale nemal som svoj najlepší deň. Na konci som mal prázdne nohy,“ uviedol 29-ročný rodák zo Žiliny aj na webe Cyclingnews.

Pri tradičnej otázke o porovnaní víťazných pretekov spred roka s tými aktuálnymi, kde skončil „len“ piaty, sa pousmial. „Každé preteky sú iné a po roku je tiež všetky odlišné. Ak by sme si to mali zajtra na trati zopakovať, dopadne to úplne inak ako dnes. My všetci máme len jeden výstrel a buď to vyjde alebo nie,“ dodal Sagan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan