Manchester united
Radamel Falcao (v strede) z Manchestru United v súboji s hráčmi Stoke City v zápase Premier League. Foto: SITA/AP

LONDÝN 1. januára (WEBNOVINY) – V novoročnom stretnutí 20. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže vo štvrtok večer medzi londýnskymi mužstvami Tottenham Hotspur a FC Chelsea padlo až osem gólov.

Na White Hart Lane vyhrávali hosťujúci „The Blues“ 1:0 od 18. min zásluhou Diega Costu, „kohúti“ sa však troma gólmi do polčasovej prestávky dostali do trháku. Už na 4:1 zvýšil v 52. min druhým presným zásahom v dueli Harry Kane, o 9 min odpovedal na opačnej strane Eden Hazard.

V 78. min sa presadil Nacer Chadli – 5:2. Tottenham napokon zvíťazil 5:3, keďže v 87. min mal posledné slovo kapitán Chelsea John Terry. „Spurs“ tento triumf katapultoval na piatu priečku poradia Premier League pred severolondýnskeho rivala Arsenal. Ten podľahol štvrtému Southamptonu 0:2.

Na veducú Chelsea sa dotiahol Manchester City

Na veducú Chelsea sa dotiahol Manchester City, ktorý doma zvíťazil nad Sunderlandom 3:2. Prvý polčas sa skončil bez gólov, po zmene strán poslali domácich do vedenia 2:0 Yaya Touré a Stevan Jovetič. Na ich presné zásahy však odpovedali dvaja bývalí hráči „Citizens“, v 68. min Jack Rodwell a o 3 min neskôr Adam Johnson z pokutového kopu. To, že ManCity opäť nepremárni dvojgólové vedenie (v 19. kole Premier League remizoval s Burnley 2:2), zariadil v 73. min Frank Lampard.

Manchester United remizoval na pôde Stoke City 1:1

Súboj ovplyvnil rýchly gól Ryana Shawcrossa, ktorý sa presadil lobom už v 2. min. V 26. min dostal po rohu loptu Radamel Falcao a prízemnou strelou vyrovnal. United mali loptu častejšie vo svojej moci, vypracovali si aj ďalšie šance. Domáci hrozili iba z rýchlych protiútokov. United sú naďalej v tabuľke Premier League na 3. mieste, z 20 stretnutí získali 37 bodov. Od 2. novembra, keď prehrali v mestskom derby so City, získali minimálne bod už v desiatich zápasoch v rade. V siedmich brali všetky tri

FC Liverpool, ktorému pre päť žltých kariet chýbal slovenský stopér Martin Škrtel, viedol po úvodnom dejste domáceho duelu s Leicesterom City 2:0. O oba góly sa z pokutového kopu postaral kapitán Steven Gerrard. „Červeným“ to však na tri body nestačilo, keďže medzi 58. a 60. min dvakrát inkasovali a museli sa uspokojiť s nerozhodným

Stoke City – Manchester United 1:1 (1:1)

Góly: 2. Shawcross – 26. Falcao

Aston Villa – Crystal Palace 0:0
Hull City – Everton 2:0 (2:0)

Góly: 33. Elmohamady, 43. Rosenior, ČK: 86. Alcaraz (Everton) po 2. ŽK

FC Liverpool – Leicester City 2:2 (2:0)

Góly: 17. a 40. Gerrard (oba z pok. kopu) – 58. Nugent, 60. Schlupp

Martin Škrtel (Liverpool) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Manchester City – Sunderland 3:2 (0:0)

Góly: 57. Y. Touré, 67. Jovetič, 73. Lampard – 68. Rodwell, 71. Adam Johnson (z pok. kopu)

Newcastle United – Burnley 3:3 (2:1)

Góly: 15. S. Taylor, 26. Colback, 78. Moussa Sissoko – 19. Dummett (vlastný), 66. Ings, 86. G. Boyd

Queen Park Rangers – Swansea City 1:1 (1:0)

Góly: 20. Fer – 90.+ Bony, ČK: 86. Routledge (Swansea)

Southampton – Arsenal Londýn 2:0 (1:0)

Góly: 34. Mané, 56. Tadič

West Ham United – West Bromwich Albion 1:1 (1:1)

Góly: 10. D. Sakho – 42. Berahino

Tottenham Hotspur – FC Chelsea 5:3 (3:1)

Góly: 30. a 52. H. Kane, 44. Rose, 45.+ Townsend (z pok. koúu), 78. Chadli – 18. Diego Costa, 61. Hazard, 87. Terry

1. Chelsea 19 14 4 1 41:14 46

2. Manchester City 20 14 4 2 44:19 46

3. Manchester United 20 10 7 3 34:20 37

4. Southampton 20 11 3 6 34:15 36

5. Arsenal 20 9 6 5 34:25 33

6. West Ham 20 9 5 6 31:24 32

7. Tottenham 19 9 4 6 24:24 31

8. Liverpool 20 8 5 7 28:27 29